Skocz do zawartości

Enriquez

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze w planie zamontować kamerę w Tiguanie (wiem ze to forum Octavii). W teorii te same radia są stosowane co w grupie Vag.

Radio jak na zdjeciach rownież nie wiem jak znaleźć info o nazwie i rodzaju, więc moje pytanie czy ktoś wie czy można tu zastosować kamerę 5NA827566D? Ew. jaką inną szukać.

20240315_162010.jpg

20240315_161902.jpg

20240315_161952.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry proszę o pomoc w weryfikacji czy radio będzie współpracować z kamerą cofania (jeśli tak to z jaką). 

Nr urządzenia: 5E0 035 871D

Sprzęt: 671

Oprogramowanie: 8395

Wersja oprogramowania: MEN2_EU_SKGPx_P7130L

Z góry dziękuję. 

 

 

 

 

 

Edytowane przez artkrol (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Małe pytanie, po zmianie w 5F ustawienia że jest kamera (coś tam coś tam LOW) ekran zmienił się na czarny i po lewej stronie widok auta.

Natomiast po wprowadzeniu wszystkich ustawień dotyczących kamery High sytuacja na ekranie się nie zmieniła (widok dużego auta z czujnikami). Czy tak to powinno być?

Dodam że jeszcze nie została podłączona żadna z kamer, tylko wprowadzone zmiany w kodowaniu i adaptacjach. Spodziewałem się że jak wprowadzę zmiany dla high to również będzie widok na kamerę z bocznym menu.

Sytuacja się wyjaśni w ciągu kilku godzin bo podłącze kamerę ale zapytam żeby rozwiać wątpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety taki komunikat.

Kamera na krótko, zasilanie jest na czerwonym plus, na brązowym minus.

Nie wiem

171094295918832094223026597558.jpg

Jednak zasilania nie było

Ale problemy są. 

Kupiłem używkę a tu:

20240320_150558.jpg

20240320_150551.jpg

20240320_150538.jpg

Zwracać kamerę  i szukać dalej?

Czy ktoś na forum to programuje? 5NA827566D. I ew. ile to będzie kosztować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2024 o 16:49, pab567 napisał(a):

Kamera jest pewnie sprawna tylko kupiłeś nową więc musi zostać sparametryzowana pod Twój samochód oraz ewentualnie zkalibrowana (aczkolwiek bez tego da się żyć).

Wygląda na używaną, ale jak widać zachowuje się jak nowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2024 o 17:13, yogibabu napisał(a):

Jak jest używana to nie od Škody tylko innego vaga. Bez online się nie obędzie.

No jest od Tiguana niby.

W teorii teściu ma tiguana 2020 FL, i to z tym zamiarem również kupowałem ta kamere ale sprawdzałem na Octavii 19 FL MIB 2 żeby czegoś nie sknocić w Tiguanie. 

Tiguan ponoć to już MIB 3. Czy tam kodowanie wygląda tak samo? Nie wiem.

Powinna działać mimo wszystko i w Octavii jeśli jest ok. A jak widać nie ma szans. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzwoniłem do gościa handującego kamerami. M.in. 5NA827566D. Powiedział, że oprócz kamery potrzebny jest jeszcze sterownik. Na aukcjach faktycznie są takie urządzenia w sprzedaży, czy to oznacza że jednak sama kamera nie wystarczy?

Być może stąd wynika niska cena kamer 5NA827566D.

 

Screenshot_20240322_054145_Allegro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2024 o 17:42, pab567 napisał(a):

Bzdury piszesz. Będzie działać i tu, i tu, tylko trzeba ją sparametryzować. I wcale nie trzeba tego robić online.

Posłuchajcie Pab567. nawet jak byś chciał to zrobić online to zakończy się fiaskiem bo auto nie posiadało fabrycznie kamery i skąd ma ściągnąć parametry . Tylko ręcznie i to nie vcds tylko jakieś mocniejsze narzędzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2024 o 05:46, ciacho666 napisał(a):

Panowie, dzwoniłem do gościa handującego kamerami. M.in. 5NA827566D. Powiedział, że oprócz kamery potrzebny jest jeszcze sterownik. Na aukcjach faktycznie są takie urządzenia w sprzedaży, czy to oznacza że jednak sama kamera nie wystarczy?

Być może stąd wynika niska cena kamer 5NA827566D.

 

Screenshot_20240322_054145_Allegro.jpg

dla mqb kamera high posiada w sobie sterownik. dla PQ jest potrzebny sterownik ale tylko dla jednostek RNx. dla mib już nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę że się pojawiły wątki z innych samochodow😁 mam pytanie mam samochód Fabię 4 jako 2  w octavia 3 nie było problemu chciałem dodać kamerę cofania low ale nie mogę  zakodować 5f  bajt 19 bit 4   same 00 są od któregoś bajtu  czy to oznacza że nie ma wyjścia video w radiu 

Nr urzadzenia: 654035869K

Screenshot_2024-03-24-22-20-25-893_com.voltasit.obdeleven.jpg

Edytowane przez bickik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team