Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych
Namo

octavia 3 Demontaż przedniego zderzaka w O3 RS

Recommended Posts

Demontaż przedniego zderzaka Octavia 3 RS celem np. wymiany żarówek świateł przeciwmgłowych na LED.

Rozpoczynamy od odkręcenia czterech śrub TORX na górze grilla.

5683c7ebbda2b_DemntazderzakaOctavia3RS1.

W nadkolach po obu stronach mamy do odkręcenia również 4 TORXy.

5683c82c45a32_DemntazderzakaOctavia3RS2.

Odkręcamy też mocowanie pod zderzakiem.

5683c847d242c_DemntazderzakaOctavia3RS3.

Następny krok jest najtrudniejszy (ja na nim poległem). Trzeba odkręcić dwie pary TORXów po obu stornach. Pierwszą śrubę widać i każdym kluczem da się ją odkręcić, oto ona.

5683c9e0c8de4_DemntazderzakaOctavia3RS5.

Druga bliżej przodu jest tak schowana tak, że tylko elastyczną przedłużką uda się do niej dotrzeć.

5683c96f0a840_Przedukaelastycznadobitw.t

Tego narzędzia mi brakło i dlatego ta relacja jest zgapiona a nie mojego autorstwa. 

Wreszcie, gdy wszystkie TORXy zostały wykręcone zderzak trzyma się dzięki dwóm dużym zaczepom, patrząc prosto w dół na górze zderzaka można zobaczyć 2 owalne otwory w zderzaku (jeden z nich jest tam).

5683ca782e97a_DemntazderzakaOctavia3RS6.

Patrząc bliżej można zobaczyć wystający zaczep wystający w stronę przodu samochodu. Wciśnij zderzak w stronę samochodu aby popuścić nasick na ten zaczep i naciśnij go wtedy w dół. Zrób to po obu stornach i zderzak odskoczy.

5683cbf966e87_DemntazderzakaOctavia3RS7.

Masz dużo luzu z wężami i kablami jakie idą do zderzaka, zabezpiecz węża od spryskiwaczy i kable aby nic nie urwać.

5683cc8e7c381_DemntazderzakaOctavia3RS8.

W ASO taki zabieg kosztuje 200 zł w górę, Ja potrzebowałem zdjąć zderzak aby wymienić przeciwmgłowe żarówki. Nie miałem akurat tej przedłużki i musiałem poradzić sobie przez boczne kratki pod światłami przeciwmgłowymi.

źródło

• Lubię to 2

baner.gif

Reklamy dla niezalogowanych

Ja u siebie wymieniałem żarówki w przeciwmgielnych i wystarczyło odkręcić nadkola, zderzak od dołu, wypiąć i lekko odgiąć zderzak i można było spokojnie wymienić żarówki. Tych śrub przy drucie od maski nie trzeba było ruszać.

Jednak na pewno przyda się komuś to będzie ściągał zderzak i np. zakładał plaster miodu. 
Oby więcej takich schematów, bo na pewno ułatwią Życie :-)

Ostatnio jak ustawiałem gwint to odkręciłem osłonę silnika- tą co się ściąga przy wymianie oleju i zobaczyłem, że jest zajebiste dojście do żarówek, że nie trzeba zdejmować zderzaka, ani kombinować przez te osłony z przodu zderzaka :). Może się przyda komuś kto będzie wymieniał

• Lubię to 1

Niech ktoś do mnie zadzwoni jak te dwie patologiczne śrubki odkręcić przy zderzaku bo mnie krew zaleje.... 883731478

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.