Skocz do zawartości

Wymiana radia Skoda Octavia III


k4414

Rekomendowane odpowiedzi

Zero lutowania, będziesz musiał tylko obciąć 1 lub 2 nadmiarowe "wąsy" z wtyczki na kablu żeby chciało wejść w gniazdo nowego USB. Kodowanie - poszukaj w okolicy kogoś z VCDS. VCP, OBD Eleven, ODISem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2023 o 13:20, pab567 napisał(a):

 Kodowanie - poszukaj w okolicy kogoś z VCDS. VCP, OBD Eleven, ODISem...

Czyli z kompem od skody tak ?Oprocz serwisu tak ?Tez chyba musi miec pojęcie co zrobić co nie czy ogarnie jak ma komp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam pytanie. Zakładałem kiedyś w Kodiaqu zhakowaną jednostkę Columbus i po 2 latach wróciłem do oryginalnej Amundsen MIB 2.5. Prawie wszystko jest teraz ok tylko co jakiś czas wyrzuca ochronę komponentu i błąd na sterowniku 5f i 19. Aby radio zaczęło grać trzeba po raz kolejny uruchamiać samochód. Czy ktoś wie jak poradzić sobie z tym problemem? W sumie to oryginalna jednostka z tego właśnie samochodu wiec teoretycznie wszystko powinno chodzić...

Nadmieniam, że zhakowana jednostka nigdy nie była dopisywana i teoretycznie przypisany jest oryginalny Amundsen...

Edytowane przez delphin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dzieje się to nie od razu ale po pewnym czasie to wygląda tak, jakby ten Amundsen miał założony patch sprzętowy i ochrona zapina się po wyzerowaniu timera (max. 8 godzin). Znasz ten samochód od wyprodukowania? Jesteś pewien, że ten Amundsen był tam fabrycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak był tam fabrycznie ponieważ to samochod który osobiście zamawiałem z fabryki i osobiście wyciągałem jednostkę i podmieniałem na zhakowaną. Teraz chciałem wrócić znów do oryginału i niestety takie cuda się dzieją. Dokładnie wygląda to tak, że jak włączę samochod to wszystko gra i nic się nie dzieje niema żadnych objawów. Za drugim razem to samo, za trzecim też ale już za np. czwartym razem włączy się ochrona. Ja to widzę w ten sposób, że jak włączę samochod i od razu włączy się radio to ochrona się nie załaduje ale jak np włączę samochod i pokaże się logo na radiu i dłużej się ładuje to wtedy załapie ochronę komponentu. Coś jakby w międzyczasie zdążyło jednostkę zablokować. Jeśli jednostka włączy się szybciej to nie zdąży się załadować ochrona i wtedy wszystko gra... 

Edytowane przez delphin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2023 o 21:41, pab567 napisał(a):

Ewentualnie tak, jakby ten Amundsen mial problemy z CANem... jaki tam masz soft?

Po kasowaniu błędów usuwa ze sterownika 19 ochronę komponentów ale ze sterownika 5F niestety nie (ale po pewnym czasie znow wraca błąd w sterowniku 19) ... soft to nr 0478.

Dokładny błąd w sterowniku 5F to: U110100 statycznie, natomiast w 19 to: U110100 sporadyczna

To co w międzyczasie na ASO było robione w trakcie jak była założona zhakowana jednostka to wymieniano wadliwą szybę przednią i dwa zaparowane reflektory o ile to ma jakiś wplyw na jednostkę....

Edytowane przez delphin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ponowne ściągnięcie ochrony komponentu nic raczej nie da? Co ciekawe jak jednostka jest zablokowana to część funkcji działa np. Działa nawigacja i prowadzenie do celu...

Edytowane przez delphin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że część funkcji działa, to normalne. Jakby ochrona była na stałe zapięta to miałbyś ten komunikat non-stop więc to nie jest kwestia dopisania lub nie tylko problemy albo programowe, albo sprzętowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jeszcze na koniec przed zrobieniem aktualizacji, czy może to mieć np. związek z tym ze odisem kiedyś w samochodzie wgrywana była do zhakowanej jednostki parametryzacja z innego samochodu oraz przez VGP aktywowany był TJA? To wszystko było robione gdy w aucie była jednostka zhakowana a nie oryginalna.

Edytowane przez delphin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace parametryzacji wykonywał rrobert także można być raczej pewnym, że jest ok. Zastanawiające jest tylko to, że ten błąd na 5f ochrony komponentu cały czas jest i on nigdy nie znika nawet po kasowaniu. To że na przemian raz jednostka gra a raz nie, nie zmienia faktu że błąd na 5f ciągle jest. Wygląda na to ze dopóki sterownik 19 nie załapie ze jest blad na 5f to radio gra bez przerwy, ale jak przed uruchomieniem samochodu załapie wcześniej to ją zablokuje. Tak to wygląda z obserwacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie pozostawię tą kwestię ASO abym czegoś po drodze nie uwalił wgrywając soft. Wszystko teraz w samochodzie jest fabryczne więc nie powinni się rzucać. O postępach poinformuję na forum. Jeszcze się tylko zastanawiam może jakiś reset przez wyciągnięcie jakiegoś bezpiecznika pomógłby? Tylko ewentualnie którego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taki pomysł magika, który również zawodowo zajmuję się odblokowywaniem jednostek... "mysle ze jednostka 5F jest odblkowana - trzeba przywrocic jej numer seryjny i wyrzucic wszystkie patche i sciagnac CP - mysle ze jest to do zrobienia"... Z racji tego ze jest dość dużo różnorodnych pomysłów i faktycznie nie jest to typowe zjawisko pozostawię sprawę na serwisie ASO i następnie dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już raz pisałem: "Skoro dzieje się to nie od razu ale po pewnym czasie to wygląda tak, jakby ten Amundsen miał założony patch sprzętowy i ochrona zapina się po wyzerowaniu timera (max. 8 godzin). Znasz ten samochód od wyprodukowania? Jesteś pewien, że ten Amundsen był tam fabrycznie?"

Skoro jesteś pewien, że jest to jednostka zainstalowana fabrycznie, to wal śmiało z aktualizacja softu i jeśli problem się będzie powtarzał to wtedy ASO.

Dla mnie koniec tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team