Reklamy dla niezalogowanych

301 postów w tym temacie

Zajebisty jest ten SmartLink. Do Fabii 3 dali w Bolero a w O3 nie ma nawet w Columbusie. To jest kwestia sprzętu czy oprogramowania? Słyszałem, że z którąś aktualizacją mają dodać ten bajer do trójek.

baner.gif

Reklamy dla niezalogowanych

@Namo Mogłem to domówić (650zł) jak zamawiałem nówkę, ale pomyślałem że mi to nie potrzebne, więc zrezygnowałem... Także może to być kwestia samego oprogromowania i jak by tak było to pewnie nie tak prędko dadzą to razem z aktualizacją ( ze względu że trzeba zapłacić 650 za to )

Edytowano przez WM66

Ja też :)

401 KM / 500 Nm

Wolałbym coś bardziej funkcjonalnego jak np. to co poniżej. Aktualnie testuję Raspberry Pi2 jako domową stację multimediów, ale może przyjdzie moment i na bardziej mobilną zabawkę.

Jakby się ekran Columbusa dało użyć jako monitor z funkcjonalnością dotyku do właśnie takich mini-pecków to była by bajka.

baner.gif

W zasadzie nie zapoznałem się z tematem Columbusem, mea cupla. Widzę, że ma już co potrzeba. CarPi to rozwiązanie raczej dla tych którzy nie posiadają pakietu multimedialnego, a chcą.

Ja a na tym dotykowym ekraniku Columbusa chciałbym mieć Windows 10 z dostępem do internetu. Radio online, teledyski i filmy dysku SSD albo z Youtube, mapy z Automapy albo Google Google Earth, Yanosik, wideorejestrator 4k. Więcej zabawy :zajebiste:

Jakbym nie miał stacji multimedialnej to takie coś bym kombinował. Ekran dotykowy 2 din + micro-pecet w bagażniku, spoko.

1 osoba lubi to

baner.gif

To kolejny przypadek który kusi mnie żeby spróbować z portem Win 10 na RPi2. Z pewnością przetestuję w domu. w tym przypadku tylko rezygnujesz z kompletnej integracji z autem na rzecz podłączenia multimediów do car audio - ale to kwestia potrzeb jak wspomniałeś.

11 minut temu, lubik napisał:

rezygnujesz z kompletnej integracji z autem

Dlaczego? Przez ODB bluetooth program zainstalowany na WIndows 10 pokazuje Ci nawet więcej parametrów niż komputer pokładowy. Jakimś VCDS-em w wersji Touch mógłbyś zmieniać kodowanie w trakcie jazdy. O tym, że dzieci mogły by grać w Minecraft Xbox Edition na monitorkach z tyłu za pomocą bezprzewodowych padów z Xbox One, po sieci już nie wspomnę :-)

1 osoba lubi to

baner.gif

@Namo Teraz tak patrzę na swoją konfigurację i widzę że SmartLink jest już u mnie przy radiu -  System nawigacji Columbus z mapą Europy (kolorowy ekran dotykowy 8”, DVD, kolorowy Maxi-DOT, SmartLink) (PNE)

Edytowano przez WM66

@Namo Cholera wie, ale wydaje mi się że będzie to nowszy soft, tak przpuszczam. Przekonamy się za 2 tyg jak to wygląda.

Wtedy ewentualnie dzięki twojemu VINowi będziemy mogli pobrać twój soft z neta i sprawdzić czy wzbogaci nasze Columby o SmartLinka.

baner.gif

@Namo Może taki sposób zadziałać, o ile da radę znaleźć taki soft :D

Da się. Pacz, tutaj wpisujesz VIN i pobierasz przydzielony do niego soft. Jak dostaniemy Twój VIN to albo nie ruszy instalacja albo będziemy mieć SmartLinka.

baner.gif

@Namo Da się tylko pobrać mapę :D zajmuje 22 GB :D haha coś im chyba się pomyliło 

Tego nie wiemy czy to sama mapa czy też poprawka oprogramowania. Kup sobie pen-drive lub SD min. 32 GB na potrzeby RSki.

baner.gif

@Namo Mam mam klika pen-drive większych więc spoko ;) No nic jak odbiorę auto to zobaczymy wersję softu i wtedy się porówna, czy soft inny czy nowsze radio.

Wtrącę tylko, iż niestety Windows10 na Raspberry to nie normalny system który obsługuje aplikacje typu Skype, Gmail, IE, YT itd., a środowisko developerskie i nic poza tym. Więc żeby mieć Windowsa z obsługą aplikacji umilających życie i to wszystko sterowane głosem to najprościej jest zamontować smartphone lub tablet wyższej klasy z Windowsem na pokładzie ;) Tylko uwaga - jedyne urządzenie Microsoftu z obsługą głosową jakie testowałem to komputer. Microsoft nazwał swój produkt 'Cortana' i niestety nie obsługuje on języka polskiego.

Właśnie widziałem ostatnio tego Win 10 na RasPi i wcale nie było podobne do tego co mam W Lumii.

Patrz co tutaj się dzieje.

baner.gif

Czy ktos próbował juz zainstalować update map i oprogramowania w columbusie 1 z auta z colubusa 2. Byl taki pomysl na forum tylko czy ktos to testował?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

inny hardware jest w columbie 2 wiec albo system nie będzie chciał tego zrobić albo jak pójdzie to system ponownie po resecie się nie uruchomi 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.