Skocz do zawartości

Prosba - wymiana oleju w Skrzyni biegow Octavia III po numerze VIN


wojmik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Czy moglby mi ktos pomoc i napisac  jaki olej potrzebuje do skrzyni biegow w  mojej skodzie octavi III kombi? Bylem w dwoch roznych miejscach i w pierwszym mi powiedzieli ze potrzebuje ok. 6L oleju i filtr a w drugim, ze potrzebuje 2 rozne oleje (pierwszy ok. 1L a drugi ok. 2L)

Info o mojej skodzie:
VIN : TMBJC9NE4G0088744
rok model: 2016
przebieg: 210kkm
silnik: 1.4 tsi; 150KM; CZDA
skrzynia automatyczna; DSG

Jesli uda sie okreslic po numerze VIN, bardzo Prosze o poleceniu jakiej firmy olej kupic.

Pozdrawiam i zycze milego weekendu.

Edytowane przez wojmik
dopislaem DSG (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też przymierzam się do wymiany oleju w CZDA, na razie udało mi się ustalić że oleju jest 2,3L, olej to ten który kosztuje 250zł za litr, także 750 sam olej.

Wymiana niby prosta korkiem spustowym zlatuje połowa oleju, druga połowa zleci, podstawą wybieraka, trzeba tam śrubę z takim długim trzpieniem wykręcić, i powinna zlecieć reszta.

Olej wlewamy przez czujnik wstecznego, jest dostęp fajny pod akumulatorem. Musi wejść 2,3L żeby wymianę uznać że udaną.

Nie wiem tylko po co blokować wybierak przed tym jak wykręcamy ten trzpień, nie wiem też jak go zablokować.

Może ktoś jeszcze coś podpowie?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeżeli mowa o dsg dq200 to wynienia oleju spust to korek aluminiowy na ampula 10 trzeba uważać żeby go nie obrobić. Wlewanie najlepiej jest zdemontować akumulator podstawę akumulatora jest taka czarna zaślepka gdzie jest podłączony wybierak od wybierania przełożen można do odkręcić na klucz 10 i zdjąć w innej pozycji go nie założysz chyba że masz talent 😃😃. Wlewasz podajże 1.9 litra oleju zakrecasz zaslepke wybierak Aku i po robocie. W manualu spuszczasz korkiem spustowym A wlewasz przez czujnik temperatury sprzęgła taki mały przykręcony na torx 30 lub Wykręcasz czujnik wstecznego I pomału wlewasz przez jakąś rureczke  lejkiem. Odpowiednią ilosc jak podają ja sugeruje wlac więcej np jak wchodzi 2.3 litra wlac ok 2.8litra 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to rozwieje wątpliwości kontroli , wymiany i ilości oleju co do skrzyni manualnej stosowanych w  O3FL , dokładnie jest to manual dla skrzyni typ 02S o symbolu RSW . Informacje  o symbolu skrzyni biegów  zawiera VIN nadwozia lub można odczytać go ze skrzyni w nadlewie przy połączeniu skrzyni z silnikiem zaraz przy wybieraku ( jest widoczny na foto w manualu ) .

 

Wymiana oleju skrzynia O2S RSW 6 B.pdf

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2023 o 22:03, wojtenio napisał(a):

Może to rozwieje wątpliwości kontroli , wymiany i ilości oleju co do skrzyni manualnej stosowanych w  O3FL , dokładnie jest to manual dla skrzyni typ 02S o symbolu RSW . Informacje  o symbolu skrzyni biegów  zawiera VIN nadwozia lub można odczytać go ze skrzyni w nadlewie przy połączeniu skrzyni z silnikiem zaraz przy wybieraku ( jest widoczny na foto w manualu ) .

 

Wymiana oleju skrzynia O2S RSW 6 B.pdf 268.15 kB · 5 pobrań

Dzieki za zainteresowanie tematem, ae tutaj chyba w tym manualu jest inny rodziaj przkladni q250 jesli dobrze odczytuje a umnie jest q200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2023 o 15:17, wojmik napisał(a):

Dzieki za zainteresowanie tematem, ae tutaj chyba w tym manualu jest inny rodziaj przkladni q250 jesli dobrze odczytuje a umnie jest q200.

Tak oczywiście i zostało to wyraźnie napisane że manual jest dla skrzyń mechanicznych typu MQ250 , u  Ciebie występuje skrzynia automatyczna DQ200  0CW i tam są stosowane dwa różne  oleje , jeden do smarowania części przekładniowej oraz do smarowania mechatroniki olej hydrauliczny .

Olej G 055 512 A2 w ilości 1,7 l do części przekładniowej po spuszczeniu oleju w wyniku ogólnych prac naprawczych oraz 1,9 Ilość napełnienia po spuszczeniu i odessaniu oleju przy demontażu i montażu mechatroniki i G 004 000 M2  ilość 0,9 litra dla mechatroniki .

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam mam O3 z ręczną skrzynią (6-M) od nowości i przeglądam wszystkie faktury za serwisy w ASO (robione systematycznie) i nie widzę "wymiany oleju skrzynii biegów" ? a auto ma ponad 170kkm i wymiane rozżądu za sobą.  Czy serwisy ASO tą usługę robią standardowo i przy jakim przebiegu? Czy trzeba się domagać jak nabijani klimy ( której nigdy nie zaproponowali bo nie mają w planie usług serwisowych?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team