Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych

Recommended Posts

mattRS    63

Panowie, albo jestem przewrażliwiony albo coś jest nie tak. Przy ostrym ruszaniu z jedynki, pełen gaz słuchyć głośne dudnienie jakby z prawej strony, później 2-jka też zadudni - na filmie kilka startów nagrałem. Najlepiej to słychać przy pierwszym ruszaniu (ESP wyłączone całkowicie, aczkolwiek wiadomo kontrolka coś tam mruga), będąc w aucie wrażenie jest jakby koło skakało i to jest naprawdę głośne. Na mokrym oczywiście efekt występuje dużo wcześniej. Też tak macie w RS-ach czy coś u mnie jest nie tak z amorem albo ... no właśnie czym?!

Zgłaszałem w ASO, na jeździe próbnej też byliśmy, żeby pokazać o co chodzi (było mokro, więc łatwo taki efekt było uzyskać)  i niby jest ok, ponoć jest jakiś element, który w RS-ach właśnie jest twardszy i który ma ściągać koło w dół i go sprawdzili i wszystko jest ok.

Reklamy dla niezalogowanych
Namo    730
55 minut temu, mattRS napisał:

Też tak macie w RS-ach

Nie.

56 minut temu, mattRS napisał:

sprawdzili i wszystko jest ok

ehe, zaczyna się

baner.gif

mattRS    63

ok, byłem u "prawdziwych" mechaników znajomych, robiliśmy kilka testów + najzwyklejszą obserwację z zewnątrz czy koło faktycznie skacze - i z zewnątrz jest ideał, aczkolwiek nawet z zewnątrz słychać stukot!!

Przy startach z otwartą maską widać jak silnik cały chodzi przód- tył ...diagnoza jest jedna, wyrobiona tylna poduszka pod silnikiem - boczna być może również ale tylna na pewno. Na podnośniku tylna ma wyraźny luz.

Diagnoze mamy teraz ASO ... 

mattRS    63

a co z gwarancją? 32 tys km na blacie i poduszka pada?

Edytowano przez mattRS

mattRS    63

jaja, to może odrazu dołącze zdjęcie fotela bo też widać lekkie przetarcia xD

• Lubię to 1

Endru    16

Nie wiem czy są dostępne do o3, ale poszukaj wkładki poliuretanowej w tą poduszkę.

noize    28

kurde, szybko ta poduszka padła. Ciekawe czy felerna czy taka jakość :)

Wolf    64

U mnie też tak jest ale dopiero jak zaczyna telepać całą budą :D może jak będe miał chwile to nagram coś dla porównania :) 

szuwarEg    20

mam takie same stuki po prawej stronie... O3 RS 2.0 tdi manual ... 21300 km nalatane

Edytowano przez szuwarEg

mattRS    63

Panowie mały update ... wymienione wszystkie poduszki silnika i skrzyni (tzw. łożysko) na gwarancji i dalej to samo. Wg serwisu w innym RS-ie (benzyna manual) jest to samo, ba! pan z serwisu zainspirowany tą przypadłością, zaczął sprawdzać demówki i nawet przy 1,4 tsi jest to samo ... tylko trochę ciszej, siedziałem z nim w aucie, i startowaliśmy na śliskiej nawierzchni serwisu z zerwaniem przyczepności, więc nie "na słowo". Przy dieslach tego ponoć nie ma, choć @szuwarEg piszesz, że też tak masz, identyczne jak na moim filmie?

Co ciekawe łożysko skrzyni już jest przeprojektowane i ma zupełnie inny numer seryjny i inaczej wygląda - prawie dwa lata różnicy (mam foto to wrzucę później).

Pytanko czy jest w krk i okolicach ktoś jeszcze jest z benzyną i manualem, żebym mógł porównać/ posłuchać na żywo?

szuwarEg    20
2 godziny temu, Wolf napisał:

Nie ma co porównywać bo jest to znana przypadłość wszystkich mocnych aut z napędem na jedną oś (tył czy przód bez znaczenia), tutaj jest opisane to zjawisko (tekst po angielsku): http://www.mc2racing.com/tech/20061012a/

podobnie mi to tłumaczył znajomy mechanik...moc+moment (w moim przypadku aż 184ps😂) i wystarczy by napier....😜

mattRS    63

wszystko super, ale wg mnie nie powinno coś takiego się dziać i to producent czyli skoda/vw na etapie projektu i później testów powinni takie "doznania" eliminować albo przez twardsze łączniki albo całkowicie przekonstruowane. Jeśli w 1.4 tsi to występuję to pół biedy, ale sami RS-a reklamują częściowo jako samochód na okazjonalne wypady na tor a przy głupim przyśpieszaniu nawet ze świateł człowiek ma czasem wrażenie, że silnik albo skrzynię zostawi na skrzyżowaniu.

Faktycznie trzeba się zaintereosować twardszymi pouliretanowymi elementami.

Ciekaw jestem czy w Cuprze jest to samo O.o

Endru    16

A jakie masz opony? Może spróbuj założyć jakieś bardziej "klejące" na przód, albo dla próby zmniejsz lekko ciśnienie z przodu.

scary    142

Potwierdzam w 1.4TSI też to jest :-P standardowy wheel hop... w Leonach Cuprach wiem że wkładali jakieś "wkładki" w tuleje żeby je utwardzić i podobno to pomagało... @Adriandeska chyba ma to u siebie założone jak dobrze pamiętam, więc może on powie czy coś to pomogło :-) 

perelka-sig.jpg

Adriandeska    391

No u mnie już dwa razy wydech odpadł od tego ruszania z telepaniem ;-) Założyłem sztywną podkładkę pod tzw. łapę, ale też ograniczyłem starty z miejsca, więc ciężko powiedzieć co to pomogło.

• Lubię to 1

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.