Skocz do zawartości

Aktualizacja Columbus Amundsen Bolero Swing


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Radio jest w ciągłym cyklu urochamiania i wyłączania. Pokazuje się logo Skody i gaśnie. Serwis Skody podjął próbę ponownego wczytania oprogramowania. Diagnoza Skody: sterownik elektroniki układów informacyjnych do wymiany - MIB 5Q0 035 840 B.

Skoda Octavia 1.4, 2016.

Załączam zdjęcie wyświetlacza.

Możecie doradzić kto mógłby pomóc? Jestem z Torunia.

20240206_155917.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry

Chciałbym uzyskać najnowszą aktualizację dla mojego Amundsen mib1, aby dodać kamerę cofania i mieć przezroczyste tło radaru parkowania, które jest automatycznie ukrywane

Obecnie mam wersję 0421 dla mojego sprzętu 040

Wydaje mi się, że najnowsza wersja to 0490

MSTD_EU_SK_P6230

Gdybyś mógł mi to zapewnić, byłbym bardzo wdzięczny.

Małe wyjaśnienie, jeśli jest to ważne dla oprogramowania: jestem Francuzem i moja Octavia również jest Francuzką

Bardzo dziękuję

 

IMG_20240117_154816.jpg

Screenshot_2023-12-24-09-30-38-041_com.google.android.apps.photos.png

Screenshot_2023-12-24-09-30-59-378_fr.leboncoin.png

Edytowane przez Anacoth (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki !  Czyli miałem rację co do wersji aktualizacji, której potrzebowałem?  Czy w związku z tym wersja sprzętu (dla mnie 040) ma znaczenie?  Czy mogę udostępnić tę aktualizację innym osobom, które również szukają jej w innych krajach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy miałeś rację - nie mam dostępu do wykazu zmian (change log). Twoja wersja sprzętowa nie powinna mieć żadnych problemów z tą aktualizacją. Prosiłbym o nie udostępnianie publicznie linku do pobrania softu, natomiast to, co zrobisz z oprogramowaniem po jego pobraniu, to już nie moja sprawa 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Moje pytanie trochę  inne ale też z aktualizacją. Mianowicie czy może mi ktoś napisać lub podać link ( bo szukałem i wujek Google mi nie pomógł)co zmienia wizualnie itp. przejście z mojego softu P0253T na ten najwyższy P0480,co wiem że jest wsparcie do wirtualnego kokpitu ,ale poza tym ,czy jest coś widoczne gołym okiem w moim amundsen-ie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe skórki. Nowe wizualizacje niektórych modeli, np. Octavia jest już poliftowa. Jeśli nie masz CANTONA to kanały lewy z prawym będą zamienione - albo się przyzwyczaisz, albo trzeba przepinować złącze głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam 2 pytania czy jest może dostępny jakiś nowszy soft do Octavia 4

Obecnie mam:

MOI3_EU_SK_R8030L

SR :1803

 

Druga sprawa to taka czy orientuje się ktoś czy da się odblokować nawigację bez konieczności zakupu w sklepie Skody ? Jestem z Warszawy.

 

Dziękuję z góry i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2024 o 16:54, levy181 napisał(a):

Witam wszystkich, mam 2 pytania czy jest może dostępny jakiś nowszy soft do Octavia 4

Obecnie mam:

MOI3_EU_SK_R8030L

SR :1803

 

Druga sprawa to taka czy orientuje się ktoś czy da się odblokować nawigację bez konieczności zakupu w sklepie Skody ? Jestem z Warszawy.

 

Dziękuję z góry i pozdrawiam.

soft 1941. da się odblokować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hejka

Przeszukałem forum i tylko ten temat mi wyszukało.

Mianowicie, może ktoś mi pomóc z tą całą opcją Traffic ,jak wciskam Traffic to mam takie coś jak na zdjęciu. Mogę to jakoś włączyć, bo ponoć to działa, ale nie działa. Chodzi mi że te TMC jest przekleslone czerwona linią 

Czemu zdjęcia nie widać,tylko trza ściągnąć 

 

20240313_184702.heic

Edytowane przez domin3112pl
Zmiana zdjęcia (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich 

Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Niedawno kupiłem Kodiaqa (rocznik 2018) ale to forum Octavi wydaje mi się o ciekawsze.

Posiadam radio 5Q0035840C z oprogramowaniem 0468.

Z tego co poczytałem w tym wątku mogę zmienić oprogramowanie na nowsze z oznaczeniem 0480 - jeśli to nie problem to poproszę o link.

Mam też inne pytanie - co musiałbym zmienić (chciałbym pozostać przy jakiejś jednostce z grupy VAG) żeby mieć odtwarzacz płyt CD - obecnie posiadam tylko czytnik kart SD z jednym gniazdem w schowku oraz gniazdo USB przy popielniczce. Czy dałoby się bez większych problemów podpiąć np to 565035020A bez zmiany wyświetlacza?

Wiem, że teraz wszystko dzieje się online lub przez USB/SD ale mam sporą kolekcję płyt których nie chciałbym przerabiać na formaty cyfrowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Pytanie bardziej do @rroberti @pab567,ale jak ktoś był z hakowana jednostka w serwisie to proszę o odpowiedź.  jadę do serwisu skody znaleźć problem i zarazem będzie naprawanaprawnie w tym rzecz ,chodzi mi o zainstalowanego Toolboxa i odblokowane Android auto. Serwis bedzie mial jakis problem z tym ,czy nie ? Naprawa to bedzie silnik i dziwne odglosy od strony rozrzadu i pompy oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2024 o 22:55, Sawcio napisał(a):

Witam wszystkich 

Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Niedawno kupiłem Kodiaqa (rocznik 2018) ale to forum Octavi wydaje mi się o ciekawsze.

Posiadam radio 5Q0035840C z oprogramowaniem 0468.

Z tego co poczytałem w tym wątku mogę zmienić oprogramowanie na nowsze z oznaczeniem 0480 - jeśli to nie problem to poproszę o link.

Mam też inne pytanie - co musiałbym zmienić (chciałbym pozostać przy jakiejś jednostce z grupy VAG) żeby mieć odtwarzacz płyt CD - obecnie posiadam tylko czytnik kart SD z jednym gniazdem w schowku oraz gniazdo USB przy popielniczce. Czy dałoby się bez większych problemów podpiąć np to 565035020A bez zmiany wyświetlacza?

Wiem, że teraz wszystko dzieje się online lub przez USB/SD ale mam sporą kolekcję płyt których nie chciałbym przerabiać na formaty cyfrowe

Jeśli chcesz mieć CD to opcja tańsza to przerobiona na Skodę taka sama jak Twoja jednostka z VW lub SEATa tylko że z wbudowanym napędem CD - zamkniesz się w 1300 zł lub oryginalny Columbus MIB2 ale to już za dwa razy taką kwotę - w zamian fostniesz też możliwość odtwarzania filmó z DVD, SD i USB. No i jeszcze odzyskasz kilka stówek za aktualną jednostkę.

Jeśli jesteś zainteresowany to zapraszam na PW, tam też wysyłam Ci link do softu

W dniu 20.03.2024 o 08:29, domin3112pl napisał(a):

Hejka

Pytanie bardziej do @rroberti @pab567,ale jak ktoś był z hakowana jednostka w serwisie to proszę o odpowiedź.  jadę do serwisu skody znaleźć problem i zarazem będzie naprawanaprawnie w tym rzecz ,chodzi mi o zainstalowanego Toolboxa i odblokowane Android auto. Serwis bedzie mial jakis problem z tym ,czy nie ? Naprawa to bedzie silnik i dziwne odglosy od strony rozrzadu i pompy oleju.

Miałem takie jednostki we wszystkich trzech Skodach (Superb, Fabia, Yeti) i nigdy nie robili problemów.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team