Skocz do zawartości

Dziwne odpalanie


Tomasz Kmieć

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś 3 tygodnie temu znowu zaczął dziwnie odpalać z rana, jeszcze nie tak jak wcześniej ale już miał troche dłuższe kręcenie, kupiłem używany rozrusznik z tiquana nr 02E911022C i jak ręką odjął od tam tej pory, przede wszystkim dużo lepiej, szybciej kręci i myślę że temat dla mnie powinien być zamknięty, poprzednie nr rozrusznika 02E911023T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mogę Ci obiecać, dla mnie problem minął, specjalnie kupiłem używany za 130 zł by nie robić kosztów, zupełnie z inną siła zaczął kręcić silnikiem i spokój, 30 minut roboty, trzeba wyjąć obudowę filtra powietrza, górna śruba, nasadka 16mm, na dolnej najpierw idzie nakrętka na klucz 13 mm i przewód masowy, później nasadka 16 mm odkracasz śrubę, na rozruszniku jedna wtyczka i przewód z osłoną który trzyma nakrętka na klucz 13 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja tez chętnie zobaczę filmik... U mnie dalej kicha przejezdziłem zbiornik z dodatkiem valvoline dwie butelki na pełny bak bo jedna na 30 litrów i nic to chyba nie pomogło. Dzisiaj 18.5 stopnia w garażu a on kręci chyba ze 4-5 sekund. Czasem normalnie a czasem kichabo dlugo. Albo mi sie wydaje albo kręci lepiej jak mam mniej paliwa w baku. Jak pełny bak to gorzej, nie wiem czy to ma jakiś związek ale takie moje spostrzeżenie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2023 o 06:54, 1324354 napisał(a):

@wronki a wiesz czym się różni rozrusznik ori od tego z tiguana ? Czy poprostu wymieniłeś na testy ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Różni się tym że jest nowszy, ETKA pokazuje że też był montowany w skodzie w nowszym rocznikach, mnie się po prostu trafił od Tiguana i dlatego napisałem z jakiego samochodu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem tylko czy to nie efekt na chwilę tak jak miałeś z akumulatorem. Bo jeśli rozrusznik nie jest zajechany to w sumie czym się różni że jest nowszy chyba że faktycznie ma szybsze obroty . Ja jak wymieniałem akumulator to tez chwile odpalał od kopa.. Daj znać za jakiś czas jak pali ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2023 o 14:45, Pablo9407 napisał(a):

Ciekawy jestem tylko czy to nie efekt na chwilę tak jak miałeś z akumulatorem. Bo jeśli rozrusznik nie jest zajechany to w sumie czym się różni że jest nowszy chyba że faktycznie ma szybsze obroty . Ja jak wymieniałem akumulator to tez chwile odpalał od kopa.. Daj znać za jakiś czas jak pali ... 

Bardziej to wygląda jakby rozrusznik miał przebicie lub był zapieczony, przez to akumulator rozwalał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator jest rozładowywany przez zarządzanie energią w tych autach. Największy problem jest na krótkich odcinkach. Bo jak ma być dobrze skoro na 7 kilometrowej trasie już w połowie auto odcina ładowanie i ładuje tylko podczas hamowania. Tak jak pisałem jakiś czas temu mam odpięta kostkę od aku i widzę że aku jest lepiej naładowany i też problem z odpalaniem występuje bardzo incydentalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wpiętą pod zapalniczke ladowarke z wyswietlaczem aktualnego napięcia.  Faktycznie na początku ładuje max 14.7V potem spada zwłaszcza w lecie bardzo szybko spada w zimie to prawie wgl nie spada. Aku w zimnym otoczeniu generuje mniejszy prąd  przez co widzi ze go musi doladowac. Ale powiem wam ze nie zauwazylem zeby w lecie jak jade i juz spadnie np do tych 12.6V żeby  przy hamowaniu podbijał w górę, caly czas jest 12.6V chyba ze włączę jakiś odbiornik to się trochę  zmienia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team