Skocz do zawartości

Montaż kamery cofania high w Škodzie Octavii 3 Fl - relacja foto, wideo + opis.


KamiX

Rekomendowane odpowiedzi

Planowałem sobie jakieś narzedzie do sprawdzania kupić  co polecacie?

Tak żebym mógł sprawdzić dokładnie i ewentualnie zaprogramować jesli bede w stanie?

Najlepiej coś za 200-400 zł. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2023 o 18:48, slawek3255 napisał(a):

Kamera high cofania 3V0 827 566 N jest zainstalowana.

Jakie funkcje kamery mam sprawdzić czy działają?

Jak włączę wsteczny bieg kamera działa  wyłączą się jak przekroczę około 15 km/h.

Jak jest włączona  widzę z lewej strony czujki zbliżania przód  i tył  z prawej jak dotrę ekran mogę zmieniać ustawienia kamery. Linie aktywne działają. 

Jedynie jak podjeżdżam do przeszkody nie wzbudzą się ta wizualizacja (dźwięki są) no i te błędy. 

Jaki dokładnie getwey kupić macie jakiś sprawdzony ?

Na tym zdjęciu widoczne z prawej strony dodatkowe funkcję kamery high. 

Cam064646.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam problem z czujnikami z przodu i potwierdzam, że to wina GW 🙂

Wyłączyłem automatyczną detekcję przeszkody z przodu.

Błędów nie ma żadnych w VCDS.

Podobno da się zaktualizować nasze GW softem 5q0907530am

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK kilka lat temu szukałem w całych internetach i bez skutku a dzisiaj znalazłem po tym jak mnie zainspirowaliście 🙂

Mam 2 pliki:

FL_5Q0907530AM_Conti_2265_S.odx

FL_5Q0907530AM_Lear_1265_S.odx

Wyślę to może dla Roberta, żeby się upewnić czy to może być rozwiązaniem tej niedogodności.

Mój GW to:

Address 19: CAN Gateway (J533)       Labels:| 5Q0-907-530-V1.clb
   Part No SW: 5Q0 907 530 AF    HW: 5Q0 907 530 F
   Component: GW MQB High   128 1223  

W moim przypadku GW jest LEAR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowałem sobie jakieś narzedzie do sprawdzania kupić  co polecacie?

Tak żebym mógł sprawdzić dokładnie i ewentualnie zaprogramować jesli bede w stanie?

Najlepiej coś za 200-400 zł. 

Pozdrawiam

U mnie jest tak wszystkie funkcje raczej działają.  Czujki z przodu działają na wizualizacji pod warunkiem że najpierw był włączony bieg wsteczny. W innym przypadku tylko sygnaluzuja dźwiękowo. 

20230927_175907.jpg

20230927_175933.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowałem sobie jakieś narzedzie do sprawdzania kupić  co polecacie?
Tak żebym mógł sprawdzić dokładnie i ewentualnie zaprogramować jesli bede w stanie?
Najlepiej coś za 200-400 zł. 
Pozdrawiam
U mnie jest tak wszystkie funkcje raczej działają.  Czujki z przodu działają na wizualizacji pod warunkiem że najpierw był włączony bieg wsteczny. W innym przypadku tylko sygnaluzuja dźwiękowo. 
20230927_175907.thumb.jpg.d1e7ff114994332e75e1b1310e3a4deb.jpg
20230927_175933.thumb.jpg.aad6906ead9254cc83d069928df62cb8.jpg
No więc dla tego napisałem, że jest możliwość zakodować by się włączały automatycznie tylko stracisz DODATKOWE FUNKCJĘ kamery high. W przeciwnym razie wymiana gatka by było jak z fabryki.
Za 200 - 400 do programowania, aktualizacji, kalibracji jedynie dobry chiński VAS5054A + Odis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gateway'em nie jest tak prosto - wymiana wymaga dopisania on-line i przywrócenia kodów FEC/SWaP w nim zapisanych, to nie jest plug&play. Zdecydowanie lepiej spróbować podnieść soft w tym, który jest. Jak wpadniesz do Warszawy to mogę to ogarnąć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym trochę dołożył i wziął OBD Eleven
OBD eleven super sprawa (wiem bo mam) tylko nie ta cena i nie wszystko zrobisz. VAS5054A w cenie max do 400 + laptop, ale robisz wszystko (SWaP, Component Protection, kalibrację, kodowania) lub ktoś zrobi ci to zdalnie online. Twoja kasa zrobisz jak uważasz.
OK kilka lat temu szukałem w całych internetach i bez skutku a dzisiaj znalazłem po tym jak mnie zainspirowaliście
Mam 2 pliki:
FL_5Q0907530AM_Conti_2265_S.odx
FL_5Q0907530AM_Lear_1265_S.odx
Wyślę to może dla Roberta, żeby się upewnić czy to może być rozwiązaniem tej niedogodności.
Mój GW to:
Address 19: CAN Gateway (J533)       Labels:| 5Q0-907-530-V1.clb
   Part No SW: 5Q0 907 530 AF    HW: 5Q0 907 530 F
   Component: GW MQB High   128 1223  
W moim przypadku GW jest LEAR
Ja miałem taki sam Gateway jak ty kolego. Sprawę rozwiązałem 4 lata temu wymieniając na po liftowy 3Q0907530Q dzięki temu mogłem pójść dalej bez obaw, że w przyszłości trafię na jakieś problemy przy reszcie retrofit ów.
Jeśli jesteś pewny, że update da rozwiązanie to możesz spróbować. Za moich czasów nie było aktualizacji do tego gatka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam jeszcze jedno pytanie, jeśli nie da się zrobić aktualizacji a może ktoś już zrobił? 

Jak zakoduje tę kamere jako Low  to będą linie sekretne  ale nie będzie opcji dodatkowych?

Jakość obrazu będzie taka sama.

Zastanawiam się jeszcze czy zamontować filtr dla poprawy obrazu. Montowaliście jaki polecacie i jak podlaczyc?

Edytowane przez slawek3255 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam jeszcze jedno pytanie, jeśli nie da się zrobić aktualizacji a może ktoś już zrobił? 
Jak zakoduje tę kamere jako Low  to będą linie sekretne  ale nie będzie opcji dodatkowych?
Jakość obrazu będzie taka sama.
Zastanawiam się jeszcze czy zamontować filtr dla poprawy obrazu. Montowaliście jaki polecacie i jak podlaczyc?
Tak, dobrze rozumiesz. Linie skrętne pozostaną reszta funkcji znika, czujniki przednie załączają się automatycznie po podjechania pod przeszkodę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team