Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktoś z Warszawy potrzebował kodowania to mam już zestaw działający z MY16 ;)
Ostatnio znowu przyciemnialem ledy w poswietleniu rejestracji bo się nie mogę zdecydowac jak mocno mają świecić ;)

Przy okazji zapytam.. Bo gdzieś się pogubiłem.
Można zakodowac CH/LH najlepiej na halogenach jak w lusterku ma się tylko czujnik wilgotnosci, bez światła i deszczu oraz zwykle lampy, bez xenon i led?
Bo rozumiem, że jak ma się czujnik światła to w dzień nie zapala, ale dla mnie mogłyby się światła zawsze zapalać przy otwieraniu auta z pilota..

tapatalk XZ3C

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, mcq napisał:

Gdyby ktoś z Warszawy potrzebował kodowania to mam już zestaw działający z MY16 ;)
Ostatnio znowu przyciemnialem ledy w poswietleniu rejestracji bo się nie mogę zdecydowac jak mocno mają świecić ;)

Przy okazji zapytam.. Bo gdzieś się pogubiłem.
Można zakodowac CH/LH najlepiej na halogenach jak w lusterku ma się tylko czujnik wilgotnosci, bez światła i deszczu oraz zwykle lampy, bez xenon i led?
Bo rozumiem, że jak ma się czujnik światła to w dzień nie zapala, ale dla mnie mogłyby się światła zawsze zapalać przy otwieraniu auta z pilota..

tapatalk XZ3C
 

Ogarniasz wszystkie możliwe kodowania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcq sprawdź czy w module 09 w długim kodowaniu możesz włączyć coming home oraz leave home, po zakodowaniu zobacz czy nie wyskoczą jakieś błędy. Powinna też tam być osobna opcja czy CH/LH mają się włączać z czujnika czy bez... (oczywiście dla Ciebie jest opcja bez)


Jeżeli nie ma błędów zobacz co się stanie po zamknięciu/otwarciu samochodu oraz ewentualnie możesz spróbować wtedy zakodować CH/LH na przeciwmgielne:

Controller 09 - Central Electronics
16 - Security Access - enter 31347
10 - Adaptations
(4)-Comfort illumination-Coming Home Leuchten - change to Foglight (Nebellicht)

Niestety musisz się bawić metodą prób i błędów... jeżeli będą wyskakiwać błędy to przywracasz do poprzedniej wersji i tyle :-) (najlepiej sobie zapisz oryginalne wartości przed zabawą w razie czego).

Mam nadzieję że ci się uda :-) jeżeli dobrze pamiętam że w O2FL dało się taką rzecz ogarnąć w takim przypadku jak ty masz...

@mcq to też powinno ci pomóc: http://forums.ross-tech.com/showthread.php?1406-Golf-MK7-Coming-home-without-light-rain-sensor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcq wydaje mi sie że mozesz zrobic tak jak w O2 bez czujnika zmierzchu, tylko wtedy aktywacje Ch/LH robisz każdiorazowo wajchą od długich tuż przed wyjściem z auta - co jest uciążliwe

Prosciej imo kupić aftermarketowy czujnik zmierzchu ktory Ci automatycznie zrobi CH/LH (ale tylko na światłach mijania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil RS230 @grzecho

Nie jestem jeszcze tak biegły w temacie by odpowiadać za kogoś samochód :> Ale wspólnymi siłami na waszą odpowiedzialność można działać :)

@emceg

Nie wiem, doczytam w przyszłym tygodniu o tej wersji to odpowiem

tapatalk XZ3C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcq @grzecho zawsze można coś zwalić niestety :-) dlatego jak nie jesteście pewni zawsze zapisujcie sobie oryginalne kodowanie lub zróbcie zrzut z całego auta oryginalnej mapy kodowania na starcie...

Wszystkie zmiany też są zapisywane w logach w folderze "Debug"... Na prośbę ASO też może przywrócić wam auto do ustawień fabrycznych z centralnej bazy za kliknięciem jednego przycisku - nie powinni skasować za to więcej niż 100zł :-) 

Ja jak robię coś przy czyimś aucie zawsze mówię że bawimy się na jego odpowiedzialność jak się coś zwali - nikt nie prowadzi tutaj profesjonalnych usług za kasę żeby brał za to odpowiedzialność :-P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dla jasności sytuacji. Operując kablem i oprogramowaniem VCDS nie jesteście w stanie nic w aucie uwalić w ten sposób, żeby nie dało się tego bezpłatnie odkręcić. VCDS to jest narzędzie dla entuzjastów VAG, jak to opisuje sam Ross-Tech na swojej stronie. Nie oferuje on żadnych niebezpiecznych dla sterowników funkcji, więc relax. Oczywiście można jak najbardziej zamieszać tak, żeby koniczna była pomoc ODISa, ale bez jaj - nie jest to narzędzie do poważnych zastosowań. Co najwyżej można nim zrobić rzeczy typu "pitu-pitu".

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shaarky dzisiaj bawiłem się OBD11 i spokojnie możesz bawić się adaptacjami - wszystko ładnie pogrupowane, wyświetlone i możliwe wartości do wprowadzenia również są... 

Popatrzyłem na długie kodowanie i też jest helper gdzie część jest przetłumaczona na polski a reszta po niemiecku tak jak ze sterownika przychodzi...

Ogólnie można się śmiało bawić :-) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Octavia zmienił(a) tytuł na Kodowanie VCDS
  • Octavia podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team