Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz ja potrzebuję pomocy w kodowaniu:-)

W Gateway STG 19 w Byte 17 bit 0 mam Fatigue Detections (MKE) active - czyli wykrywanie zmęczenia kierowcy (popularna kawka) - więc postanowiłem  ją sobie aktywować :-).

Zaznaczyłem ptaszek na bicie - kodowanie zostało przyjęte.

Dalej szukałem w STG 17 Instruments w kodowaniach i adaptacjach - co by tą funkcję wyświetlało na zegarach oraz radiu. Nic jednak nie mogę znaleźć co by pasowało do aktywowania w/w funkcji.

Zrzut licznika kolor maxi-dot

Address 17: Instruments (J285)       Labels: 5G0-920-XXX-17.clb
   Part No SW: 5E0 920 750 C    HW: 5E0 920 750 C
   Component: KOMBI         305 8311  
   Coding: 07A40A006980000801882A031000000000000000
   Shop #: WSC 73430 031 00000
   ASAM Dataset: EV_DashBoardVDDMQBAB 009051
   ROD: EV_DashBoardVDDMQBAB_SK37.rod
   VCID: 244786F62F1AD562E4-8070

Gdzie jeszcze mam szukać? Może soft licznika nie obsługuje wyświetlania zmęczenia kierowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2016 at 23:50, jackowski11 napisał:

Spotkaliście się z takim błędem:

vcds2.jpg

Dla zainteresowanych. Chodzi o wpisanie kodu WSC czyli WorkSchopCode. Najlepiej wpisać oryginalny czyli taki jaki jest zapisany po odpaleniu VCDS-a.

Chociaż dziwię sie ze nie był zapisany kod mojego serwisu. samochód po pierwszym przeglądzie. Nikt z Was nie spotkał sie z takim błędem?

Edytowane przez jackowski11 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z nieba mi spadłeś. A moze troche jasniej. Rozumiem ze zmodyfikowałeś przykład z Briskoda i :

"Zamiast 2SL na 23SL, Zamiast 3SL na 24SL" - to 23SL, 24SL odnosi się do tyłu. Oryginalne wartości to przód?

Poza tym jak rozumiem wartość "sciemniania" ustawiłeś na 30. Czyli prawie gasną? Robiłeś coś z przodem? Jakbys miał chwile mógłbyś nagrać i wrzucić na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jackowski11 napisał:

No z nieba mi spadłeś. A moze troche jasniej. Rozumiem ze zmodyfikowałeś przykład z Briskoda i :

"Zamiast 2SL na 23SL, Zamiast 3SL na 24SL" - to 23SL, 24SL odnosi się do tyłu. Oryginalne wartości to przód?

Poza tym jak rozumiem wartość "sciemniania" ustawiłeś na 30. Czyli prawie gasną? Robiłeś coś z przodem? Jakbys miał chwile mógłbyś nagrać i wrzucić na forum

Tak oryginalnie instrukcja tyczy się przodu, zamiana na 23SL i 24SL odnosi się do tyłu.

Ściemnianie ustawił na 21, wartość poniżej 20 powoduje gaśnięcie już całkowite :-) ja akurat mam ustawione na 25 jak dobrze pamiętam więc wychodzi "przygasanie"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Czy da się zakodować, żeby przy jeździe w dzień na DRL przygasały one przy kierunkowskazach albo gasły całkiem?
Widziałem że @maro chyba i ktoś jeszcze ma zrobione mruganie na zmianę (kierunek-DRL-kierunek-DRL) ale to mi się nie podoba.  Chciałbym żeby przygasły całkiem i dopóki kierunek jest aktywny nie rozjaśniały się?

Jak wymienie sobie żarówki w halogenach na white vision albo ledy, to chciałbym dokodować cornery? Czy da się nimi zarządzać jakoś przez infotaitment? To znaczy chciałbym, żeby dało się z poziomu ustawień auta dało włączyć lub wyłączyć doświetlanie. Przydałyby mi się to w kilku sytuacjach tak naprawdę ale bez sensu jeździć po parkingu w galerii handlowej i świecić halogenami.

Da się wyłączyć całkiem spryskiwanie reflektorów w trybie AUTO jak świecą bixy? Chciałbym mieć tak, że dopiero manualne przełączenie w tryb świateł drogowych na przełączniku spowoduje, że spryskując szybę będzie też psikało na lampy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, matys napisał:

Panowie,

Czy da się zakodować, żeby przy jeździe w dzień na DRL przygasały one przy kierunkowskazach albo gasły całkiem?
Widziałem że @maro chyba i ktoś jeszcze ma zrobione mruganie na zmianę (kierunek-DRL-kierunek-DRL) ale to mi się nie podoba.  Chciałbym żeby przygasły całkiem i dopóki kierunek jest aktywny nie rozjaśniały się?


 

Da się.

Tak jak ja ma też Namo. I co znaczy "nie podoba"?! :P

Były święta? To i choinka musiała być!

A cornerów i tak nie będzie Ci się chciało wyłączać z radia na parkingu w galerii.

Edytowane przez maro (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, matys napisał:

Chciałbym żeby przygasły całkiem i dopóki kierunek jest aktywny nie rozjaśniały się?

No to potrzebujesz zrobić te kodowanie: http://www.briskoda.net/forums/topic/299424-octavia-iii-vcds-adaptations-tried-and-tested/page-2#entry4413376

10 godzin temu, matys napisał:

To znaczy chciałbym, żeby dało się z poziomu ustawień auta dało włączyć lub wyłączyć doświetlanie. Przydałyby mi się to w kilku sytuacjach tak naprawdę ale bez sensu jeździć po parkingu w galerii handlowej i świecić halogenami.

Ale chyba tam jest opcja na wyłączenie tego? musiałbym sprawdzić u siebie bo nie pamiętam teraz... Poza tym ja bym się nie przejmował i tak jak @maro napisał tez by mi się specjalnie nie chciało tego wyłączać :-) 

10 godzin temu, matys napisał:

Da się wyłączyć całkiem spryskiwanie reflektorów w trybie AUTO jak świecą bixy? Chciałbym mieć tak, że dopiero manualne przełączenie w tryb świateł drogowych na przełączniku spowoduje, że spryskując szybę będzie też psikało na lampy.

O tym nie słyszałem nigdy i przynajmniej mnie nigdzie taka opcja się w oczy nie rzuciła :-P 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maro jak będę miał stage 3 to sobie zawieszę lampki na relingach :P 

@scary dzięki 

kolejne pytanie, podjeżdżam w desczu na parking gasze auto a wycieraczki zostają w połowie szyby... można zakodować zeby po zgaszeniu zapłonu wróciły do pozycji 0-startowej? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, matys napisał:

kolejne pytanie, podjeżdżam w desczu na parking gasze auto a wycieraczki zostają w połowie szyby... można zakodować zeby po zgaszeniu zapłonu wróciły do pozycji 0-startowej? 

da się :-)

http://www.briskoda.net/forums/topic/299424-octavia-iii-vcds-adaptations-tried-and-tested/page-2#entry4544426

Niestety u mnie nie zadziałało w MY2014, więc podejrzewam że w nowszych wersjach to działa :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2017 at 18:41, Enriquez napisał:

A u mnie po 1,5 sekundy trzymania wajchy.

Tak to masz zakodowane przez siebie czy superb tak ma od razu? 

@scary a widziałeś gdzieś może jak to zrobić, zeby klapa bagażnika zamykała sie tez z przycisku na pilocie? Otwiera sie po naciśnięciu a chciałabym zeby zamykała sie tez z pilota i przycisku koło lewarka, a nie tylko po naciśnięciu przycisku na klapie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, matys napisał:

@scary a widziałeś gdzieś może jak to zrobić, zeby klapa bagażnika zamykała sie tez z przycisku na pilocie? Otwiera sie po naciśnięciu a chciałabym zeby zamykała sie tez z pilota i przycisku koło lewarka, a nie tylko po naciśnięciu przycisku na klapie. 

Matys, co do klapy elektrycznej masz tu linka

http://www.stemei.de/pages/coding/skoda-octavia-iii-5e/heckklappe-schliessen-mit-ffb.php

Zrobiłem u siebie jak w opisie i działa zamykanie z pilota (trzeba 1 raz nacisnąć na pilocie) i klawiszem ze środka.

Ponadto wyłączyłem sobie piszczenie przy otwieraniu klapy - wkurzało mnie to trochę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Enriquez napisał:

A widzisz przegapiłem tego linka, czyli możesz umyć szybę 100 razy delikatnie psikajac i dopóki nie minie 1500 msekund to nie spryska reflektorów? Jak chce ustawić 2 czy 5 sekund tez zadziała? 

28 minut temu, balard12 napisał:

Matys, co do klapy elektrycznej masz tu linka

http://www.stemei.de/pages/coding/skoda-octavia-iii-5e/heckklappe-schliessen-mit-ffb.php

Zrobiłem u siebie jak w opisie i działa zamykanie z pilota (trzeba 1 raz nacisnąć na pilocie) i klawiszem ze środka.

Ponadto wyłączyłem sobie piszczenie przy otwieraniu klapy - wkurzało mnie to trochę.

Dzięki @balard12

faktycznie pikanie jest irytujące, brzmi jak by sie winda w jakimś dostawczaku opuszczała albo tir by cofał... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc to mam włączone u siebie i jak ktoś z Warszawy ma ochotę mieć coś z tej listy możemy organizować spotkanie ;)

- doświetlanie zakrętów halogenami z opcją do 60km/h - a czemu nie ;)
- podświetlenie pokrętła nawiewu przy "Auto" - climatronic - wole wiedzieć jak mocno wieje ;)
- HHC - Hill Hold Control - można się przezwyczaić a ręczny mniej potrzebny
- ilość paliwa do zatankowania w MaxiDot - jest bo jest
- test zegarów - zauważalne może raz w miesiącu ;)
- wyłączenie komunikatu i dzwięku przy wł zapłonie po otwarciu drzwi kierowcy - co za irytujący to był dźwięk
- lampy z tyłu przy dziennych - opcja same lampy - wole nie mieć ciemnego tyłu jak zapomne przełączyć z dziennych w tunelu, takie życie bez czujnika światła
- ledy w podświetleniu rejestracji
- włączenie/ wyłączenie dziennych z menu ustwień
- gaśnięcie świateł dziennych przy zaciągniętym hamulcu ręcznym
- opuszczanie lusterka przy włączonym wstecznym i sygnał dźwiękowy klaksonu(jak nie ma się alarmu) przy zamykaniu/otwieraniu auta - wł/wył w menu ustawień to czemu nie zakodować

u kolegi @Kostekcom udało się wrzucić też TPMS - kontrole ciśnienia w oponach - auto z 2013, nie miał fabrycznie

Teraz pozostało mi CH/LH przy aucie bez czujnika zmierzchu.
Wygląda na to, że w O3 kodowania nie są potrzebne wystarczą adaptacje. Czy dobrze kombinuje? Bity o których wspominał @scary u mnie nie dotyczą raczej CH/LH. W Long Coding ani słowa o CH/LH. Bede testował więc same zmiany w adaptacjach na podstawie http://forums.ross-tech.com/showthread.php?1406-Golf-MK7-Coming-home-without-light-rain-sensor
Zastanawiam się jeszcze czy to jest dobre rozwiązanie - podłączenie się do podświetlenia wnętrza.. ale czy to nie przesada ;) http://rapidklub.pl/discussion/comment/24185#Comment_24185

Jest jeszcze sprawa z deaktywacją Start/Stop. Ja nie mam nic do tej funkcji ale @Kostekcom był zainteresowany...
Pytanie którą drogą radzcie robić
http://www.briskoda.net/forums/topic/420833-permanent-disabling-of-start-stop-with-vcds-solution/
czyli zaznaczeniem, że nie mamy tego systemu
czy oszukanie go przez zmniejszenie wartości napięcia przy jakim może być włączone
http://www.briskoda.net/forums/topic/299424-octavia-iii-vcds-adaptations-tried-and-tested/#entry3717329
nie znalazłem u @Kostekcom tej wartości Start_stop_voltage_limit w adaptacjach
Czy za pomocą VCDS ta droga jest możliwa?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Octavia zmienił(a) tytuł na Kodowanie VCDS
  • Octavia podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team