Skocz do zawartości

Recommended Posts

1 minutę temu, Karol Kantyka napisał:

Czyli wymiana zaworu zwrotnego w Twoim przypadku nic nie dała, jeśli pomogło lecz nie wiadomo to wymiana przekaźnika na nowy. A gdzie kupowałeś ?

Najpierw zamontowalem zawór ale nadal czasami długo kręcił. Nowy przekaźnik kupiłem w Aso

Ile dałeś za przekaźnik bo mi zaśpiewali 100pln. Ja chwilowo zamieniłem u siebie miejscami 645 bo mam dwa. Problem przestał występować.

przed chwilą, Adrian napisał:

Ile dałeś za przekaźnik bo mi zaśpiewali 100pln. Ja chwilowo zamieniłem u siebie miejscami 645 bo mam dwa. Problem przestał występować.

Coś okolo 60 zł dałem po drobnym rabacie

Muszę jeszcze raz podjechać. Bo jakieś mało kumaty mi się trafił. W pierwszej kolejności mówił że nie ma bo część wycofana. To mówię że na forum ktoś pisał że z karoqa przekładał i było OK więc musi być bo te nowe też mają.

Ja właśnie zamówiłem telefonicznie sobie, cena podobna 74pln. Na miejscu brak. Po nr części spr że ten moj konkretny został zmieniony innym. Możliwe że to co mamy jest jakieś wadliwe. Bo bez przyczyny nie aktualizują części.

5 godzin temu, Adrian napisał:

Kupione wyszło 56pln po rabacie. Teraz obserwacja czy pomogło.

Super cena, u mnie nadal odpala od strzała

7 godzin temu, Adrian napisał:

Kupione wyszło 56pln po rabacie. Teraz obserwacja czy pomogło.

Masz jakiś numer części? Zauważyłem że w moim ckfc też czasem długo zakręci..

9 minut temu, Adrian napisał:

Na paragonie jest nr 4H0951253A

To jest ten przekaźnik, opisany jako 645,

za pracę silnika odpowiada przekaźnik w gnieździe nr 5, ten bliżej silnika, nie podszybia (to jest gniazdo nr 7).

Nie wiem panowie jak u Was ale u mnie przy niższych temperaturach problem nie występuje już od ponad miesiąca, natomiast latem przy upałach dochodziło do tego, że każdego razu przy próbie odpalenia po dłuższym postoju (ok 8h) auto długo kręciło. 

Witam ponownie. I jak Panowie pomogla wymiana przekaznika na dluzej?

Zrobiło się już ciepło więc teraz mam 100% pewności. Wymiana przekaźnika załatwiła sprawę. Problem przestał występować. Ostatnio auto stoi dosyć dużo i bez problemu pali pięknie za pierwszym razem.

Witam ponownie,

u mnie po dwóch miesiącach od wymiany przekaźnika niestety problem powrócił...

Witam u mnie tez głupawka raz odpala dobrze raz kręci dłużej podjechałem do ASO kupiłem nowy przekaźnik podmienimy i będziemy obserwować...

Witam, obserwuj i daj znać. U mnie jak pisałem zmiana przekaźnika nie pomogła (lub pomogła na 2 miesiące). Ja już się poddałem i przyzwyczaiłem. Po upłynięciu okresu gwarancji byłem jeszcze w 2 warsztatach, gdzie powiedzieli, że jeśli nie pali się check to żeby nie szukać dziury w całym. I jak się dostosowałem bo mi szkoda czasu, nerwów i pieniędzy.

Potwierdzam i u mnie nowy przekaźnik z ASO  wcale nie pomógł było jak jest.

Jak kolega wyżej napisał przywyknąć  i śmigać 😄 a jak padnie to wtedy będzie wiadomo co 😄 hehe 

Dnia 20.11.2019 at 15:00, KASA napisał:

W skrzynce przy akumulatorze:

- gniazdo nr 5 przekaźnik 645 (4H0 951 253 A) - sterowanie silnika

- gniazdo nr 7 przekaźnik 645 - dodatkowe ogrzewanie powietrzem

A gdzie jest opisane tam które to jest gniazdo 5 a które 7? Też chcę wymienić ten przekaźnik ale nie wiem który bo są dwa 645.. Może ktoś mi przybliżyć temat? I czy po wyjęciu przekaźnika trzeba coś vagiem robić czy nie złapie błędów czy poprostu włożyć nowy i bedzie ok?

przekaźnik nr 5 to ten bliżej silnika. Bliżej podszybia to będzie gniazdo nr 7.

Panowie jeśli macie możliwość sprawdzicie vcdsem temp paliwa po calej nocy postoju paliwo powino miec temp przyblizona do temp otoczenia jesli odbiego sporo mozna szukac problemu w czujniku.Po drugie sprawdźcie napiecie akumulatora podczas rozruch jesli spada ponizej 8V to znaczy ze uszkodzony czasmi moze byc zwarta jedna cela w akumulatorze.Mozna jeszcze sprawdzić ciśnienie paliwa powino byc okolo 4bar podczas rozruchu mówię o ukladzie niskiego ciśnienia a na szynie powino byc okolo 25000kpa(250bar) wszytkie parametry mozecie podgladac na zywo w vcdesie .Problemów moze byc wiele czujnik kąta wtrysku na wałku ,wtryskiwacze,czujnik MAF ,rozrusznik,styki,punkt masy ,pompa CR,pompa w baku itp

Edytowano przez Kpocta3

U mnie jest to związane z temperaturami na zewnątrz. Zimą było ok, przy obecnych temperaturach odpala na dotyk. Najgorzej jest w zakresie temperatura 15-23 stopnie. Wtedy problem występuje najczęściej

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.