Skocz do zawartości
Misio4321

octavia 3 1.4 tsi 150 km rozrząd

Recommended Posts

Witam jak to jest z ta wymiana rozrządu dziś bylem w ASO i z racji ze pracuje tam moj znajomek to sprawdziliśmy i okazuje sie ze skoda nie przewiduje wymiany rozrządu w tym silniku pytaliśmy jeszcze  mistrza serwisu i potwierdził zadzwoniliśmy do innego ASO tez potwierdzili wiec jak wymienia sie czy nie bo juz zglupialem 

Reklamy dla niezalogowanych

Miałem to samo pytanie i to samą odpowiedź. Usłyszałem czemu tak jest a jednak, dla świętego spokoju kierownik serwisu zalecił wymianę paska tak samo jak w dieslu..po 180tys lub 5 lat..guma jednak starzeje się.

Podobno ten pasek jest jakiś wzmocniony kevlarem i jest dożywotni, tak mówią w ASO.

a.jpg

22 godziny temu, radik79ldz napisał:

w CAXA też miał być dożywotni 😉

W tym silniku jest łańcuch rozrządu. Wymień przy 180 i bedzie git

Dołożę swoje trzy grosze do tematu bo wymieniałem samodzielnie pasek w 1.2 EA211 - jest taki sam jak w 1.4 z tematu. Generalnie widziałem nie jeden rozrząd w życiu ale pasek z tego silnika mnie mocno ździwił. Auto z 2014, przebieg prawie 200k km a rozrząd jak nowy. Serio, w obudowie zero pyłu z paska. Nawet napisy na pasku prawie jak nowe. Gbyby nowy wyjąć z pudełka i położyć na półce żeby trochę się przykurzył to miałbym pewnie problem z rozpoznaniem który jest który. Do tego jak na tą pojemność pasek jest dość szeroki. 
Nowe zalecenie serwisów są takie żeby powyżej 200kkm bodajrze ten pasek kontrolować co 30kkm (nie pamiętam dokładnie). Generalnie się z nimi zgadzam, bo wyrzucanie paska w takim stanie to marnotrawstwo i naciąganie klienta na koszty. 
Jest też druga strona medalu. Nowy zestaw rozrządu dobrej jakości po za ASO kosztuje niecałe 400 zł, to nie dużo jeśli pomyśli się o perspektywie kolejnych 100-150 tysiecy swiętego spokoju. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.