Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Namo

octavia 3 Olej do RSki w benzynie

Recommended Posts

Samochód masz na gw., ASO traktuje Ciebie jako interwał 30 tys. Km.  czyli norma 504/507 czytaj dalej LongLife > EKO 

Nie wiem jak masz zapisane w ksiązce, ale tam wszystko jest... Następnie masz norme 502 czyli interwał co 15 tys. Km 

Ja kiedyś  też pytałem w ASO czy mam przywieść jakis inny olej itp. "Nie, Castrol to dobry olej... " , a po ok 12. tys. Km czuje że silnik  chodzi inaczej.  I tak jak Ty mowie kupie Millers XF 5w30 ok.200 zł  jak ma być lepiej to doplacę. Nie mowie że to zły olej tylko jak się okazuje wiekszość oleji w normie 504/507 - 5w30 są średnie. 5w40 już jakościowo bedzie lepszy a na temperatury które są  na + również bardziej ochroni. 

Wejdz na jakieś strony z olejami i zobacz sobie normy i oleje.  Kwetia tylko tego czy taki 0w40 bedzie lepszy i zdrowszy dla silnika wzgledem 5w40 ? A większość  oleji tyvh dobrych już kosztuje w okolicy, a nawet ponad 200 zł. Gdyż za modą i popytem idzie wyższa cena ?

Ps: mam nadzieje że nikt nie bedzie miał pretensji...

Na forum OCP masz dlugi wątek na temat oleju  u warto go przeczytać. Mniej skłonni są do opowiadania i jakiej kolwiek rozmowy, ale co poradzic...

Edytowano przez AdiRuti

Reklamy dla niezalogowanych
1 godzinę temu, mateusz877w napisał:

Jestem umówiony na sobotę na pierwszą wymianę oleju (po 2200km) w ASO w Warszawie. Tak jak pisałem kilka postów wyżej, olej do RS245 z GPF to 5w30 (oficjalna mailowa odpowiedź ASO). Kto ma zatem rację...? Ja zabieram ze sobą Millersa XF LL 5w30. Amen.

w książce do auta i instrukcjach do tego modelu w ASO jest napisane że ma spełniać normę VW 508.00 (aktualnie jest tylko 0W20 z tą normą). W ASO sobie mogą wlać co chcą tak naprawdę i nie odnotować że wlali inny olej niż zalecali, bo kto ich sprawdzi? ? 
Osobiście z gostkiem z ASO oglądałem zalecenia producenta do tego modelu oraz dzwonił ze mną do centrali, gdzie jasno powiedzieli że nie ma opcji zamiennika na jakikolwiek inny olej w tym silniku - tylko i wyłączenie VW 508.00 niezależnie od tego czy wymiana co 15kkm czy 30kkm ?

jak przyjeżdżasz z własnym olejem to musza odnotować co to za olej dokładnie, więc automatycznie się to pojawi już wszędzie ? 

ASO zaleca, ASO wlewa, ASO odnotowuje, ASO ponosi odpowiedzialność ? Gwarancji nie stracę. Pozdrawiam

P.S. przy odbiorze auta w kwietniu zapytałem Pana z serwisu jakim olejem zalany jest oryginalnie silnik - również 5w30. Auto wyprodukowane kwiecień 2019.

Edytowano przez mateusz877w

Ja odbierałem moje w marcu tego roku, na pytanie jaki mam wlany olej usłyszałem 0w30. Teraz ASO lokalne twierdzi, że olej ma spełniać normę VW508.

15 godzin temu, 4damek napisał:

Ja odbierałem moje w marcu tego roku, na pytanie jaki mam wlany olej usłyszałem 0w30. Teraz ASO lokalne twierdzi, że olej ma spełniać normę VW508.

zatem jak prześledzimy ten wątek, każdy ma inne informacje i co dziwne, każdy ma je z ASO...wtf?

Temat nie dawał mi spokoju, więc trochę go podrążyłem - ku chwale skodziarzy! Zadzwoniłem na infolinie skody, gdzie myślę rozmawiałem ze średnio rozgarniętą Panią, która nawet nie chciała numeru VIN, i poinformowała mnie, że olej to 5w30. Zadzwoniłem dalej do 3 losowych ASO skody (Łódź, Warszawa, Wrocław). Dwa z nich powiedziały 5w30 (również Panie, bez sprawdzenia po VINie), trzeci powiedział, że definitywnie (po sprawdzeniu po VINie) 0w20...Ten ostatni Pan okazał się wg. mojej opinii najbardziej rzeczowym rozmówcą (opowiadał nawet o szkoleniu w tym zakresie i jak to im producent tłumaczył o co kaman z GPF i nowym olejem). Poinformował, mnie że producent do RS245 z GPF pozwala tylko na 0w20, gdyby zalali inny to narobili by sami sobie bałaganu w przypadku awarii etc.

Chyba trzeba zmienić ASO...btw. zamówiłem już Millersa 5w30, którego muszę odesłać i muszę przełożyć wizytę z soboty na kolejny tydzień....co za bałagan...

• Lubię to 1

We wtorek byłem u polecanego mechanika z okolic Warszawy i powiem tylko tyle, że dziekuję bardzo za takiego fachowca! Super czlowiek, fachowiec.... Tego co się dowiedzialem, zobaczyłem to nawet jesli kupie nową skode zawiozę ją do serwisu tylko po to, aby się odchaczyć się  ze wzgledu na gw. To co odpierdzielają to sie w głowie nie miesci i sam jak sie okazuje zostalem wydymany.

Olej wymieniłem na Xado 5W40 i jestem już zadowolony.

Ps: 1) do silnika wchodzi wiecej niz 4 litry oleju, 2) jak dajesz swoje graty zaznacz je unikatowym kolorem , popros o zwrot starego pudla oleju czy filtra.... 

Edytowano przez AdiRuti

3 godziny temu, mateusz877w napisał:

Temat nie dawał mi spokoju, więc trochę go podrążyłem - ku chwale skodziarzy! Zadzwoniłem na infolinie skody, gdzie myślę rozmawiałem ze średnio rozgarniętą Panią, która nawet nie chciała numeru VIN, i poinformowała mnie, że olej to 5w30. Zadzwoniłem dalej do 3 losowych ASO skody (Łódź, Warszawa, Wrocław). Dwa z nich powiedziały 5w30 (również Panie, bez sprawdzenia po VINie), trzeci powiedział, że definitywnie (po sprawdzeniu po VINie) 0w20...Ten ostatni Pan okazał się wg. mojej opinii najbardziej rzeczowym rozmówcą (opowiadał nawet o szkoleniu w tym zakresie i jak to im producent tłumaczył o co kaman z GPF i nowym olejem). Poinformował, mnie że producent do RS245 z GPF pozwala tylko na 0w20, gdyby zalali inny to narobili by sami sobie bałaganu w przypadku awarii etc.

Chyba trzeba zmienić ASO...btw. zamówiłem już Millersa 5w30, którego muszę odesłać i muszę przełożyć wizytę z soboty na kolejny tydzień....co za bałagan...

No niestety wszystko się zgadza, ale jak to Pan z ASO mi powiedział - on osobiście by tego nie zalał ? wszyscy wiedzą że chodzi tu tylko i wyłącznie o EKO pierdy i nic więcej... mniejsze spalanie, wydzielanie CO2 itp itd...

Moim skromnym subiektywnym zdaniem, kupujta sobie chłopy oliwke zgodną z waszą normą tylko aby to nie był Castrol   I będzię piknie ?

Tego się trzymam i tego też powinno się trzymać każde ASO w PL...a jak pokazałem kilka postów wyżej odpowiedzi od sasa do lasa. No nic umawiam się w innym ASO na kolejny weekend. Odsyłam 5w30 i zamawiam 0w20. Amatorka ?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.