Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

Mplatforma MQB ma całkiem nowe immo w przeciwieństwie do starszych modeli gdzie można zakodowac innymi gratami klucze za pomocą kodu. Odezwij się na pw to Ci napisze gdzie urzęduje. Jeszcze jedna uwaga, jeżeli kupiłeś używany klucz to możesz go wyrzucić do śmieci bo go niczym nie dopiszesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę posiedziałem w mojej Octavce, dokończyłem oświetlenie ,,skarpetek", zakodowałem te skarpetki, test zegarów, ilość wyświetlanego paliwa do zatankowania, spryskiwacze reflektorów -czas i interwał. Wyłączyłem irytujący alarm otwarcia drwi przy włączonym zapłonie oraz akustykę niezapiętych pasów. Aktywowałem wskazanie pracy dmuchawy w trybie AUTO. Próbowałem jeszcze zrobić kodowanie kierunków w komforcie ale kodowanie przyjmuje, natomiast jak migały 3 razy tak dalej migają 3 razy. Żadnych zmian nie zauważyłem?

Chciałem jeszcze zakodować :

automatyczne zamykanie szyb w deszczu -wg. opinii ludzi są z tym problemy. Nie działają wycieraczki przednie w trybie auto. 

- rozpoznawanie znaków drogowych - tu także odradza się aktywowanie tego jeśli nie posiadamy radia z navi,,,,,a ja akurat mam Bolerko. Podobno sypie błędami

- asystent Hill Hold oraz HIll Start Assist - do tego jeszcze nie dotarłem ale w wolniejszej chwili, poczytamy, zobaczymy? .

Co można jeszcze z takich naprawdę  ciekawszych spraw dokodować w MY2017, mając Line Asista, MAX DOTa w kolorze, BiXenony z AFS ze wszystkimi dodatkami w światełkach?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Grizli napisał:

Dziś trochę posiedziałem w mojej Octavce, dokończyłem oświetlenie ,,skarpetek", zakodowałem te skarpetki, test zegarów, ilość wyświetlanego paliwa do zatankowania, spryskiwacze reflektorów -czas i interwał. Wyłączyłem irytujący alarm otwarcia drwi przy włączonym zapłonie oraz akustykę niezapiętych pasów. Aktywowałem wskazanie pracy dmuchawy w trybie AUTO. Próbowałem jeszcze zrobić kodowanie kierunków w komforcie ale kodowanie przyjmuje, natomiast jak migały 3 razy tak dalej migają 3 razy. Żadnych zmian nie zauważyłem?

Chciałem jeszcze zakodować :

- automatyczne zamykanie szyb w deszczu -wg. opinii ludzi są z tym problemy. Nie działają wycieraczki przednie w trybie auto. 

- rozpoznawanie znaków drogowych - tu także odradza się aktywowanie tego jeśli nie posiadamy radia z navi,,,,,a ja akurat mam Bolerko. Podobno sypie błędami

- asystent Hill Hold oraz HIll Start Assist - do tego jeszcze nie dotarłem ale w wolniejszej chwili, poczytamy, zobaczymy? .

Co można jeszcze z takich naprawdę  ciekawszych spraw dokodować w MY2017, mając Line Asista, MAX DOTa w kolorze, BiXenony z AFS ze wszystkimi dodatkami w światełkach?? 

Wycieraczki w trybie auto działają normalnie...Robiłem kodowanie przy wyłączonym trybie auto,kodowanie domykania okien przy deszczu i włączenie auto wycieraczek po kodowaniu...działają tak jak powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, cliner napisał:

Czujnik musi być RLFS,nie RLHS.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
 

To jeszcze mała prośba, gdzie to najszybciej  sprawdzę, jaki mam?  Wizualnie da radę czy tylko w vcds?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Grizli napisał:

To jeszcze mała prośba, gdzie to najszybciej  sprawdzę, jaki mam?  Wizualnie da radę czy tylko w vcds?

VCDS prawdę Ci powie ?@cliner u mnie były problemy, auto wycieraczki przestały działać. Ale nie próbowałem robić tak jak Ty. Wróciłem do nastaw fabrycznych i tryb auto działa, ale z domykaniem dałem sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2018 at 21:41, dzida napisał:

- zmieniłem częstotliwość spryskiwania xenonów oraz jak długo trzeba wajchę spryskiwacza ciągnąć żeby się włączyły spryski xenonów (dostosowałem pod siebie)

@dzida, pochwalisz się jak to dostosować ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze, że sie zapytam. Widziałem na forum fotki wyświetlacza radia, gdzie tak fajnie jest zobrazowane wnętrze auta w kolorze z aktywnymi nadmuchami powietrza. Jestem pewien, że chodzi o klimatyzację wnętrza. Czy to jest tylko w Octaviach po lifcie, czy też w przedliftowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze, że sie zapytam. Widziałem na forum fotki wyświetlacza radia, gdzie tak fajnie jest zobrazowane wnętrze auta w kolorze z aktywnymi nadmuchami powietrza. Jestem pewien, że chodzi o klimatyzację wnętrza. Czy to jest tylko w Octaviach po lifcie, czy też w przedliftowych?

Przedliftowe też ale chyba z automatyczną klima... Bo w ręcznej nie wiem gdzie jest przycisk od tej funkcji

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Grizli napisał:

A jeszcze, że sie zapytam. Widziałem na forum fotki wyświetlacza radia, gdzie tak fajnie jest zobrazowane wnętrze auta w kolorze z aktywnymi nadmuchami powietrza. Jestem pewien, że chodzi o klimatyzację wnętrza. Czy to jest tylko w Octaviach po lifcie, czy też w przedliftowych?

Przedliftowych też. Ja mam climatronic i po wejściu w setup na środkowym pokrętle masz właśnie taki widok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale że keeeeee.? czyli ja nie znam swojego auta i nie wiem, ze w jakis setup wchodzi się środkowym pokrętłem??? normalnie idę zobaczyć..

P.S 

A jak się wchodzi w ten setup tym, pokrętłem ??

Edytowane przez Grizli (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdykam, jezdze nim poltora roku i.nie uzylem tego ani razu? a jest. Oczywiście włączyłęm sobie opcje automatycznego obiegu zamkniętego, sprawdzę jak i czy działa bo mam regularnie po trasie takie okolice, że nosek więdnie?. Te 3 profile wentylacji to chyba taki pic na wodę raczej?

Edytowane przez Grizli (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Grizli napisał:

Ja pierdykam, jezdze nim poltora roku i.nie uzylem tego ani razu? a jest. Oczywiście włączyłęm sobie opcje automatycznego obiegu zamkniętego, sprawdzę jak i czy działa bo mam regularnie po trasie takie okolice, że nosek więdnie?. Te 3 profile wentylacji to chyba taki pic na wodę raczej?

na pewno się różnią intensywnością wialni - tzn. zauwazyłęm po przełączeniu z łagodnego na ostry ;) że wariat... znaczy wentylator zagęścił swoje ruchy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team