Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych
Namo

octavia 3 Wymiana przedniej szyby przez małą ruskę nad czujnikiem

Recommended Posts

Moje perypetie związane z żelkiem od czujnika deszczu i zmierzchu wkraczają na nowy tor. Okazuje się, że mogę wymieniać żelki czujnika do woli a i tak będzie mu odwalało przez ... rysę na szybie. To odprysk spod kamienia prawie na środku otworu w jakim znajduje się czujnik. Jak wiadomo czujnik analizuje odbicia światła na tafli szyby generowane przez krople a taka rysa może mu je zakrzywiać i pewno stąd wpada on na pomysł, że po południu jest noc a w upalny dzień pada deszcz. Czy taka rysa może mieć wpływ na szaleństwa czujnika, co myślisz @rrobert lub @Enriquez?

Pchać się w wymianę szyby z AC w ASO Skody czy lepiej jeździć na oryginale z tą rysą i kapryszącym czujnikiem? Poprzedniemu z przed zamiany też odwalało ... czasem. Może wpierw jechać na wymianę na oryginalny żelek i diagnostykę ASO a później w przypadku niepowodzenia wymieniać szybę?

2016-08-26 12.40.06.jpg

2016-08-26 12.39.40.jpg

2016-08-26 12.39.24.jpg

baner.gif

Ja bym nie wiązał pracy czujnika z rysą na szybie. Dlaczego? Otóż w tym czujniku zintegrowane są co najmniej dwa osobne czujniki - deszczu i zmierzchu i zapewne gdzieś tam jeszcze wilgotności. Czujnik zmierzchu to zwykły fotorezystor reagujący na zmianę oświetlenia zarówno w paśmie widzialnym jak i bliskiej podczerwieni. Jest to ten różowy element. Ewentualna rysa jemu może przeszkadzać w ten sposób, że będzie myślał iż jest ciemniej i wcześniej załączał światła. Można to akurat zmienić zdaje się nawet z radia.

Kolejna sprawa - czujnik deszczu. To prawda, że jest to nadajnik i odbiornik światła podczerwonego, ale nie działa to w ten sposób, że jest jedna kropla na szybie a on cały czas będzie mielił wycieraczkami. Jak zdejmiesz wycieraczki i odpalisz to machnięcie będzie jedno i to tyle. Czujnik ten działa narastająco. To znaczy w miarę zmniejszania się natężenia światła dopływającego do fotoelementu następuje przekroczenie pewnego progu i rozpoczyna się wycieranie. Jeżeli masz rysę, która to zaburza, to nie ma to żadnego znaczenia dla tego czujnika, ponieważ kolokwialnie mówiąc - kropel musi przybywać, żeby to zadziałało.

• Lubię to 1

w poprzedniej jak miałem uszkodzony żel to czujniki się dziwnie zachowywały

jak aso wymieni ci szybę to razem z czujnikiem i zamontują ci z literką A a nie bez

przydał by się flash od 5Q0955547 i wgrać go do 5q0955547A jak zdechnie to trudno ale testować można 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Ważna informacja

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team