Skocz do zawartości

Dziwne odpalanie


Tomasz Kmieć

Rekomendowane odpowiedzi

Z rozrusznikiem to chyba trzeba dać  spokoj bo to nie jest rozwiazanie problemu, to jeśli po wymianie komuś szybciej kreci to tylko dlatego że jest "świeższy", ostatnio w innym samochodzie zmienialem szczotki czyściłem wirnik czysciłem bendix i nasmarowałem i kręcił również szybciej. Takie rozwiazanie szybszego odpalania bedzie na chwile puki rozrusznik bedzie świeży, później wróci do tego co bylo. Narazie nie mam czasu ale spróbuję może kiedys " odświeżyć" swój to dam znać jak kręci, puki co trzeba dalej szukac rozwiązania, ja caly czas obstawiam uklad paliwowy, bo takie dluzsze kręcenia czy chwytanie na ułamek sekundy podczas kręcenia i w końcu odpalenie to ewidentnie brak czy niedobór paliwa. Byc moze jest jakis element który w naszych autkach jest rozszczelniony i zasysa powietrze albo coś w tym stylu.. Ale to tylko moja opinia. Gdybym mial czas to wysłałbym pompę CR do sprawdzenia, bo mało kto to robił z tych wszystkich co mają problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, zresztą kiedyś otrzymałem odpowiedź na dziwne odpalanie od gościa który zajmuje się regeneracją wtryskiwaczami pompami itp. że są to mikrorozszczelnienia a że paliwo to ciecz więc zachowuje się różnie, raz się straci raz zostanie i wtedy odpali. Tylko dziwne jest to że niektórzy przy malych przebiegach już taki problem mają, zresztą sam nie mam dużo najechane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądłem filmik ekg, @1324354widziałeś jak odpalał w 24 minucie? Też jakby dłużej, może nie aż tak ale dłużej 😁 ale nie wspomnial nic o tym, ty ten zawór regulacji ciśnienia wymieniales chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2023 o 07:23, Pablo9407 napisał(a):

No dokładnie, zresztą kiedyś otrzymałem odpowiedź na dziwne odpalanie od gościa który zajmuje się regeneracją wtryskiwaczami pompami itp. że są to mikrorozszczelnienia a że paliwo to ciecz więc zachowuje się różnie, raz się straci raz zostanie i wtedy odpali. Tylko dziwne jest to że niektórzy przy malych przebiegach już taki problem mają, zresztą sam nie mam dużo najechane. 

Dokladnie tak 

W dniu 23.11.2023 o 08:17, Pablo9407 napisał(a):

Oglądłem filmik ekg, @1324354widziałeś jak odpalał w 24 minucie? Też jakby dłużej, może nie aż tak ale dłużej 😁 ale nie wspomnial nic o tym, ty ten zawór regulacji ciśnienia wymieniales chyba?

Ja go wymieniłem na chwilę na używany od @wronki112 bo wtedy miałem problem że samochód przerwywal ale to nie było problemem tylko czujnik wału 😕 a masz teraz jakieś drgania z rana w zimę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimę to zdarza mi się po odpaleniu i jak małą chwile popracuje że słychać dwumase, ale co ciekawe jest to tylko w zime przy pewnych obrotach chyba okolo 900, wtedy właśnie ma takie jak napisałes jakby drgania i się czasami zastanawialem czy to od dwumasy czy to dawkowanie paliwa powoduje takie coś i wtedy tez mi słychać te dwumasę.. a u ciebie jest cicho czy słychać też dwumasę czasem na zimnym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2023 o 11:50, pabloCUPA napisał(a):

W zimę to zdarza mi się po odpaleniu i jak małą chwile popracuje że słychać dwumase, ale co ciekawe jest to tylko w zime przy pewnych obrotach chyba okolo 900, wtedy właśnie ma takie jak napisałes jakby drgania i się czasami zastanawialem czy to od dwumasy czy to dawkowanie paliwa powoduje takie coś i wtedy tez mi słychać te dwumasę.. a u ciebie jest cicho czy słychać też dwumasę czasem na zimnym? 

Nieee tylko takie drgania lekkie są czuć na fotelu jakby jakaś guma była np zimna i przenosi drgania na fotel takie mam wrażenia może ten zawór jest już zajechany ? Bo ja go na nowy nie zmieniałem. Musze ogólnie zobaczyć jakie ciśnienia są porównać z tym z EKG czy też są takie odchyłki. 

W dniu 23.11.2023 o 08:17, Pablo9407 napisał(a):
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak na razie spoko, przyszły lekkie mrozy i mimo akumulatora z 2017 kreci od razu, paliwo nie wraca się, ani nie zapowietrza, kompletnie nic, chyba, że mam takie szczęście. Ale w sumie niewiem, czy to też nie jest spowodowane wymienionym intercoolerem wodnym, gdyż na 4 cylindrze miałem ślady płynu i wypłukany od płynu nagar. Może na tym też bym się skupił, że tak długo kręci, bo musi spalić resztki płynu chłodniczego, a to ani paliwo, ani łatwo palne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2023 o 01:27, Fusz123 napisał(a):

U mnie jak na razie spoko, przyszły lekkie mrozy i mimo akumulatora z 2017 kreci od razu, paliwo nie wraca się, ani nie zapowietrza, kompletnie nic, chyba, że mam takie szczęście. Ale w sumie niewiem, czy to też nie jest spowodowane wymienionym intercoolerem wodnym, gdyż na 4 cylindrze miałem ślady płynu i wypłukany od płynu nagar. Może na tym też bym się skupił, że tak długo kręci, bo musi spalić resztki płynu chłodniczego, a to ani paliwo, ani łatwo palne.

Teraz w zimę też zapala na strzał 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj dziwna sytuacja, Przyjechałem może z 15km oczywiście auto nagrzane itp. Parkuje przód był dosyć wysoko. Gaszę samochód i idę na godzinę. Wracam do auta provoke odpalić a on kręci z 6 sekund. Myślicie że jeszcze było rzadkie paliwo i nie odpalił ? Sytuacja jak przez lato. Ogólnie było -12 ale silnik w godzinę nie mógł zamarznąć szczególnie że z rana pali na strzał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie co prawda po wymianie akumulatora na nowy ( tamten 7 letni prawie ) samochód po tygodniu na mrozie odpalił na tak zwany TYK, bez najmniejszego zająknięcia. Także u mnie problem na tą chwilę rozwiązany całkowicie 🙂 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2024 o 22:27, 1324354 napisał(a):

Dzisiaj dziwna sytuacja, Przyjechałem może z 15km oczywiście auto nagrzane itp. Parkuje przód był dosyć wysoko. Gaszę samochód i idę na godzinę. Wracam do auta provoke odpalić a on kręci z 6 sekund. Myślicie że jeszcze było rzadkie paliwo i nie odpalił ? Sytuacja jak przez lato. Ogólnie było -12 ale silnik w godzinę nie mógł zamarznąć szczególnie że z rana pali na strzał. 

Mi też się zdarzyło kiedyś że na zimnym dłużej kręcił, ogólnie wiadomo w lecie ale zdarzylo się i tak, czasem mam tez podobnie jak ty że odpalam jadę 3 km gaszę na godzine odpalam a on dłużej zakreci, albo jak juz wspominalem kiedyś odpalam w garażu odpala normalnie wyjeżdżam myje samochód powiedzmy z godzine odpalal a on wtedy chechła 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest takie dziwne że aż nie wiadomo co ale z tego co wiem to ciśnienie paliwa musi być odpowiednie bo jak nie jest to nie odpali to one gdzieś musi uciekać …

W dniu 12.01.2024 o 19:12, Fusz123 napisał(a):

U mnie co prawda po wymianie akumulatora na nowy ( tamten 7 letni prawie ) samochód po tygodniu na mrozie odpalił na tak zwany TYK, bez najmniejszego zająknięcia. Także u mnie problem na tą chwilę rozwiązany całkowicie 🙂 🙂 

A w lato ? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team