Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych

Recommended Posts

17 minut temu, Roberto795 napisał:

Balbym sie na tym oleju jeździc szybciej jak patrze na te lepkosci i wyobrazam sobie grubosc filmu olejowego.

Zobaczymy - na prezentacji, o której wspominałem (ludzie z Amso) mówili żeby się nie kierować jego gęstością.

23 minuty temu, amdp napisał:

@Bulbiszon tylko dlaczego Millers 0w20 a nie 0w40? Tylko ze względu na mniejsze spalanie pb?

Nie, to tylko pierwsza obserwacja - jestem po prostu ciekawy jak się sprawdzi - przekonali mnie tą prezentacją.

@amdp  w skrócie:

- zrobione 3kkm

- najwyższa osiągnięta temperatura oleju - 107 (jazda w okolicach 80 km/h ale non stop stromo pod górę) normalnie temperatura utrzymuje się w okolicach 97 - 101 stopni

- nie wiem czy to tylko moje wrażenie ale silnik zaczął się dużo chętniej wkręcać na obroty.

- z samego użytkowania - bardzo szybko się grzeje i utrzymuje temperaturę

- rekord na baku (prędkości autostradowe w UE - 120 - 130 km/h) - 700 km

Ogólnie wrażenie na plus - zobaczymy co będzie dalej.

• Dzięki 1

Nie sadze ze ten olej wytrzyma zwawszej jazdy niz 80 kmh do 130kmh. Zagotuje sie sprawdz pojeździj 150 do 200kmh i daj znac jaka osiagnoles temperature.

Ponieważ bedę musiał dolać nie co oleju do swojej Octavki a mam po wyścigach duże zaufanie do marki Motul to pojawia się pytanie czy tem olej będzie dobry lub inaczej czy może ktoś z forumowiczów już zalał tym olejem RS'a

Motul Specific 508.00-509.00 0W20 5L

Autko Octavia RS 230 2018.

Edytowano przez KRL

Siema,

Panowie przychodzi czas na zmianę oleju. Chciałem zalać Penrite 0w40 ale w Niemczech ciężko dostępny. Czy Millers XF 0w40 tez zrobi robotę? Skoda po stage 1.

10 godzin temu, Malwin41 napisał:

Siema,

Panowie przychodzi czas na zmianę oleju. Chciałem zalać Penrite 0w40 ale w Niemczech ciężko dostępny. Czy Millers XF 0w40 tez zrobi robotę? Skoda po stage 1.

Masz na miejscu dobrze dostępnego Ravenola SSL 0W40, w niczym nie ustępuje Penrite'owi.

1 godzinę temu, Nexus6 napisał:

Masz na miejscu dobrze dostępnego Ravenola SSL 0W40, w niczym nie ustępuje Penrite'owi.

Masz racje z Ravenolem tez zalalem ni. tylko RAVENOL TURBO VST 5W-40 CLEANSYNTO. I sie sprawdza dobrze.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Ważna informacja

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team