Skocz do zawartości

1.5tsi z DSG - tak czy bezpieczniej manual?


bob_best

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to wreszcie jest z wytrzymałością DQ200? Zakładamy zakup auta z przelotem 50-70kkm i prz jechanie kolejnych 150kkm w czasie powiedzmy 10 lat. 

Ma szansę żyć tyle czasu czy jednak lepiej manual? Jak często olej w DQ200 i jaki koszt?

Edytowane przez bob_best (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • bob_best zmienił(a) tytuł na 1.5tsi z DSG - tak czy bezpieczniej manual?
  • 3 tygodnie później...

Mam 1.4 TSI -150KM zrobiona przy przebiegu 160 tyś na 184 KM także w DSG. Ja także bałem się tej skrzyni, po 100tyś tylko czekałem kiedy padnie tyle złych opinii o nich było. Prawda jest tak, jak dbasz tak masz a o DSG też można dbać odpowiednim stylem jazdy choćby. Prawdą jest, że one są słabsze i nie nadają się do mocnych modów. Obecnie już stukneło mi 200 tyś przebiegu a wazne, że przez 4 lata auto  jeździło do i  z Niemiec co tydzień i naprawdę, nie było oszczędzane. Od nowości tylko 1 raz wymieniałem oleje w skrzyni przy przebiegu 140 tyś, serio. Auto od nowości u mnie i może powinienem lepiej o to dbać ale...nigdy nie było czasu. Olej 5W30 kiedyś  Motul teraz Ravenol FULL Syntetic co 10-15tyś zmiana i,,tyle. Co druga zmiana oleju płukanka i nowy filtr powietrza. Pierwsza awaria poważna od zakupu, nowości zdarzyła się kilka dni temu. Padł akumulator fabryczny, z dnia na dzień nawet centralnego nie otwiera. Poza tym, z ręką na sercu ŻADNYCH nawet małych ustrek, wszysko działa WŁĄCZNIE ZE SKRZYNIĄ DSG😃

P.S

Serwis skrzyni DSG kosztował mnie jakoś 600 z około w jednym z najlepszych warsztatów zajmujących sie skrzyniami w Gdańsku. Na wiosnę planuję ponowną wizytę.

Edytowane przez Grizli (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego litr wycieka przy sprawdzaniu poziomu.

W dniu 15.10.2023 o 18:56, TomekOCT napisał(a):

DQ250

W 1.8 jest skrzynia DQ200. Chyba że naped 4x4 to jest dq250.

Edytowane przez yogibabu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis robiłem za 2 lata temu jakoś i nie pamiętam suer dokładnie tej kwoty ale na pewno, nie było to 1000 zł.  Robiłem tu dsg serwis

A co do cen Szczecińskich, wiele słyszałem jak mechanicy nabijają tam kasę dzięki bliskości Dutschlandów. Ceny są wyższe niż w np. Polsce centralnej czy wschodniej. 

Edytowane przez Grizli (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team