Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych

Recommended Posts

@Namo, gufno widać a na polu to pogoda gufniana :>@ucho235 wyjdą 4mm ale to i tak ciągle mniej o 4mm niż na zdjęciach Namoce301502d1236921756a4aba7064ba21.jpgca6fe3a0da4f4d4527b639dd0856f2ef.jpg

@mcq  Nie do końca, bo szerokość opony zarówno przy 17 jak i przy 18 calach jest 225mm. Wystawanie felgi to jedno, ale faktyczne wystawanie opony to druga sprawa. Co z tego że felga jest węższa jak opony mają taką samą szerokość. Wychodzi na to że opona Twoich 7J17 na dystansie 17mm będzie tak samo szeroko jak opona na 7,5J18 od @Namo 

edit: albo nawet minimalnie szerzej będzie u Ciebie, bo 17 jest przesunięta nieco bardziej na zewnątrz niż 18tki

17mm.png

Edytowano przez JakubO2
  • Lubię to 1

@mcq Według mnie to będzie wystawać u Ciebie i nie będzie ładnie.
Spróbuj dokupić 13mm na przód a 17mm przymierz do tyłu. Jeździłem na dokładnie takim zestawie do 7J17 ET54 i wyglądało dobrze. Mam fotki w temacie mojej O2.

@JakubO2 do wystawania jeszcze jeszcze.. Ale zmartwiłeś mnie swoim stanowiskiem.
Już się przezwyczaiłem do tego nowego wyglądu, a jazda w zakretach dużo przyjemniejsza ;) Może trochę kierownicą trzeba mocniej i promień skretu się powiększył, ale do przełknięcia.
U Namo na zdjęciach sugerujesz, że ten przód jest na granicy przyzwoitości?

Tył 25 jak inni wspominali jest w sam raz.. no ale trzeba byłoby zrezygnować z niego z uwagi na przód... hmm
Pomysł z 17 na tył i zakup 13 na przód całkiem sensowny.
Chce ktoś te 25 ;)?

Eh, nie miał człowiek problemu to sobie zrobił ;) Powrotu do wersji BEZ sobie chyba nie wyobrażam a przy dalszych kombinacjach w garażu z dystansami wypadałoby wziąć pod uwagę kolejne smsy od żony, w stylu jak ten wczoraj ;) :Dfb13601cb3821fed1ffa498f2eb5ad17.jpg

• Lubię to 1
  • Haha 3

1 minutę temu, Namo napisał:

20 mm na tył to minimum.

dokładnie, 17 będzie za mało. Do przodu 12 i będzie ok. Mam u siebie taki zestaw i jestem zadowolony :)

Odkopałem fotki na seryjnym zawiasie ET54 z 13/17mm. Pomierzone miałem tak że jak siadła na wakacje to nie tarło.
Nie uważam że 17mm na tył to mało, no chyba że O3 ma jeszcze większy dramat w serii niż O2 xD 
Najlepiej przymierz tą 17tkę najpierw z 17mm, potem z 25mm i pokaż fotki :-D

IMG_1283.jpg

IMG_1282color3cut.jpg

Wydaje mi się, że w O3 jest większy dramat z nadkolem, nie porównywałbym tego bezpośrednio.
W czasie montażu na miejscu obok stała właśnie O2FL kolegi na moich byłych z O3 16" czarnej stali których sie pozbyłem na rzecz 16" Ilias na zime.
Tam seria nie wygląda tak drastycznie ;)
Mam tylko słabe dwa zdjecia mojej serii na których widać akurat kawałek tej O2FL..

Myślę, ze dam im jeszcze szasne i przymierze do letniego zestawu. Na tą chwilę jakoś nie czuje żeby zmiana z 17 na 15 albo 13 była warta zachodu przy jednoczesnej rezygnacji z tylu z 25 na 20 albo 17.
Mam, są, nie biją, po co drążyć ;)
Na spocie obserwowalem@Daab on ma chyba 13 lub 15 (?) i widać poszerzenie ale jak stoje teraz koło swojej to chyba nie byłbym w stanie powiedzieć, tak to sa 15 a to 17 z przodu. bc5fa3dca289681e2399d170891d4227.jpg9ede242cede11bd8374f99bbb9ce1a8b.jpg

• Lubię to 1

Patrzę i patrzę i się zdecydować nie mogę.. na ile te wymiary są na granicy.. i czy nie są na granicy dobrego smaku w serii. Nie mogę znaleźć czasu na przymiarkę do 17", więc pozostaje decydować przy 16".. Do wystawania jakby trochę brakuje

Jestem już przekonany, że dystanse to MUST HAVE, szczególnie w przed lifcie, a prowadzenie auta zdecydowanie się zmienia na lepsze. To, że muszę jakieś mieć jest pewne... ale czy 17/25...

20180208_194333.jpg

20180208_164530.jpg

20180208_164541.jpg

Edytowano przez mcq
  • Lubię to 1

@mcqWygląda dobrze:-) I nawet mogło by jeszcze trochę wyjść na zewnątrz. Ja na wiosnę przez rozmiar nowych felg nie będę mieć już tego dylematuxD

@mcq dobre jest, po chałpie mosz dobre.

Które dystanse mają średnicę równą z kołnierzem piasty?

baner.gif

Dnia 26.07.2017 at 19:17, 22Tomaszz napisał:

System 2 czyli ta sama średnica co piasty tarcz

System 2 są tylko w max pedlalskie 20 mm na stronę, więc przód 15 mm na stronę. Do zimówek bym sobie kupił, skoro już nie wibruje :-)

Dać na przód 20 mm a na tył 25 mm z System 7?

eibach-dystanse-system7-Skoda-S90-7-20-0

• Lubię to 1

baner.gif

13 godzin temu, Namo napisał:
System 2 są tylko w max pedlalskie 20 mm na stronę, więc przód 15 mm na stronę. Do zimówek bym sobie kupił, skoro już nie wibruje :-)

Dać na przód 20 mm a na tył 25 mm z System 7?

U mnie ten jeb..ny system 2 eibacha cały czas wibruje na tyle. Sprawdzone na dwóch kompletach. Nawet po doważaniu nie jest idealnie. Przód za to działa idealnie.

@mcq możemy spróbować wymiany moich 20mm na Twoje 25mm, o ile u Ciebie oczywiście będzie dobrze.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, 22Tomaszz napisał:

system 2 eibacha cały czas wibruje na tyle

To ja to pier... eibachy, swoje co wibrowały dałem żonie, ona nie czuje tego bo mało co jeździ 120 km/h tym 1.2 TSI.

Zamówię w RRC 150 mm średnicy.

• Lubię to 1

baner.gif

Ja wczoraj zdjąłem swoje 15mm. Niestety było bicie przy 100 - 120 ... ujowo.
Z przodu czy z tyłu?
U mnie z tyłu Eibach 20mm i jest ok. Przód czeka do założenia.

Dnia 27.07.2017 at 13:15, Namo napisał:

c69da2b20bbfae05f6b6e7e092a8cc6b.jpg

Drogie to nie jest i może przy szerszych kołach nie będzie tak chlapać na błotniki. 

Ale nazwa części zabójcza. Nie wiedziałem, że blacha może być z plastikuxD15186927230891191599397.thumb.jpg.7a0135b12d27b6af2b3f16db7eaec86e.jpg

• Lubię to 2
  • Dzięki 1

@Kamil RS230 muszę auto umyć i dopiero założę. A @sebkochpisał tu że montował to na wcisk. To spiesz się bo jak wczoraj to zamawiałem przy okazji serwisu to na magazynie w Poznaniu były ponoć dwa ostatnie komplety;-)Więc teraz został jeden:-P

16 godzin temu, Bandini napisał:

Z przodu czy z tyłu?
U mnie z tyłu Eibach 20mm i jest ok. Przód czeka do założenia.

Zdjąłem wszystkie. Nie mam czasu na jakieś pojeżdżawki z testowaniem. Skończy się felgami z mniejszym ET i po temacie.

To, co zauważyłem, to po prostu po włożeniu samego dystansu do felgi, czy na piastę - w jednym przypadku - nie pamiętam którym jest delikatny luz - powinno to siedzieć w miarę sztywno - a tak nie jest. Wyczuwa się luz promieniowy - minimalny, ale jednak. Byc może to jest przyczyną problemu - niewycentrowane koła robią robotę, choć 0,2 czy 0,5 mm w jedną czy drugą - czy to może powodować wibracje? Nie wiem i nie chce mi się tego sprawdzać. Myślałem, że Eibachy to ok, ale wydaje mi się, że dystanse to szit. To samo sprężyny - miękkie bardziej niż seria. Pojeżdżę jeszcze z tym trochę i zobaczę. A szkoda, bo samochód wygląda na tym git.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.