Skocz do zawartości

Jakie macie doświadczenia z powłokami na aucie


lukas999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

jak w temacie jakie macie doświadczenia z powłokami na swoim aucie, jesteście zadowoleni? Jak powinna działać poprawnie nałożona powłoka? Pewnie zastanawiacie się skąd te pytania, mianowicie na moim samochodzie  jest nałożona powłoka przynajmniej wskazuje na to faktura i konto lżejsze o niemała sumę pieniędzy, aczkolwiek nigdy nie widziałem żeby woda spływała z niego jak na tych wszystkich filmikach na YouTube, co najwyżej jak po myjni bezdotykowej Po tym pseudo wosku przez pare dni, samochód po 3 dniach od umycia jest upierdzielony jakby nie był myty 3 tygodnie, łapie kurz jak szalony, No i  jakieś większe zabrudzenia na lakierze za Chiny nie idzie ich domyć bez głębszego skupienia się na nich. Czy tak to powinno działać ? 

pytanie do bardziej wtajemniczonych czy powłokę Gyeon pure można nazwać ceramiczna? 

Dostawaliście jakiś certyfikat po zrobieniu powłoki ? 

Dzięki za odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na swojej nałożone CeramicPro 9H z dodatkową warstwą CeramicPro Light. Ostatnio była na rocznej konserwacji powłoki i nałożone CeramicPro Care+. Ale powiem Ci że przez rok użytkowania nie było problemu z tym żeby przestało kropelkować. To że łapie kurz to raczej normalne w końcu uzytkujesz chyba auto a nie trzymasz go w garażu ? Auto na bezdotyku myje się bez większego problemu i wygląda cacy. Oczywiście dobrze potem polatać z ręcznikiem z mikrofibry co by się zacieki od kamienia nie porobiły.

Certyfikat dostałem przy położeniu nowej powłoki jak i poprzedniej od Fireball'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem do czynienia z powłokami CeramicPro 9H, Echelon pełne spektrum, CS-II pełne spektrum, coś z Gtechniq i Geyona, a osobiście mam nałożoną SIRAMIK SC-15.

Raz był problem z Gtechniq, właściciel twierdził podobnie jak ty, że jest lipa a skasowali jak za zboże, przyjechał do mnie po roku, było tak sobie, zrobiłem mycie odtykające i woda śmiga aż miło. Najczęściej kładę Echelon i CS-II i auta wracają do mnie po roku na serwis i woda śmiga, zazwyczaj do poprawy jest cały przód i kawałek dachu, ze względu że obrywa najwięcej podczas jazdy. Ale za każdym razem przywracam właściwości hydrofobowe powłoce. Są powłoki, które kropelkują i są powłoki taflowe, tam inaczej spływa woda.

Co do mycia to moja powłoka jest niskobudżetowa kosztuje bardzo mało jak na powłokę bo koszt materiału to ok 120zł na auto. Mam ją od kwietnia jakoś i sprawuje się bardzo dobrze. Mycie wygląda tak, że jadę na bezdotyk spłukuje porządnie auto, następnie gąbkuje własnym szamponem i własną gąbką i spłukuje wodą demineralizowaną. Następnie wsiadam w auto i po przejechaniu 5km powiedzmy auto jest w zupełności suche i czyste i nie ma żadnych zacieków.

Co do certyfikatów daje je wszędzie tam gdzie przewidział je producent powłoki, a ponad to w falce naklejona zostaje odpowiednia naklejka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi ja powiem tak, samochód myje sam wszystkimi super specyfikami od RRC od piany szamponów po apc i inne... mam 2 samochody, jeden biały nigdy w życiu nie widział żadnej powłoki jak go umyje to po 2 tyg wyglada z dalsza ogień z dupy, a czarna octavia  z „powłoka” po kilku dniach wyglada jak kupa i ściągacz kurzu....  i tak było od samego początku zero różnicy samochód ciagle upierdolony czy z powłoka czy bez ale stwierdziłem ze może mam za duże wymagania...

Jakoś nie specjalnie na to zwróciłem uwagę  ponieważ auto było po korekcie lakieru wiec umyte efekt wow jak nigdy się świeciło i błyszczało... wiec nawet nie pomyślałem ze coś mogłoby być nie tak póki pewna osoba nie zasugerowała mi ze auto z powłoka powinno się inaczej zachowywać dlatego dopytuje jak to u was się sprawuje i wyglada..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne zawsze bardziej wymagające będzie niż białe to w ogóle nie ma co porównywać. A spływa Ci dobrze woda na tej ceramice ? Bo z tymi specyfikami od RRC ale i też różnymi innymi specyfikami to bym uważał. Piana aktywna czy inne specyfiki często potrafią przytkać powłokę i wtedy jest dupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do RRC to jedyna fajna rzecz na którą trafilem od nich to szampon active - fajnie odtyka powłoki. Reszta jest kiepska, a ostatnio na grupach i forach głośno o uszkodzeniach jakie robi ich odżywka do plastików oraz o ich chamskich odzywkach itd.

Co do samych powłok - mam styczność z Nano Ceramic Protect 9h (hard i soft), Gyeon (ostatnio Syncro), Gtechniq. Każda, ale to każda powłoka ma bardzo dobry zrzut wody. Czasami - zależne od użytkowania auta zapycha się (szczególnie maska, doły drzwi), ale dobre mycie odtykające, sealant z kwarcem i znowu jest mega efekt.

Co do certyfikatów - zależy jaka powłoka. Na Nano Ceramic dostaję certyfikat z nr, a np. w Gyeon są tylko naklejki z logo i takie do zaznaczenia produktu i daty.

Co do koloru - czarny jest piękny... te parę chwil po umyciu. Wiem, bo 3 lata miałem czarną octavię i nie chcę już tego koloru ?

Edytowane przez zyga_wr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2019 at 22:50, zyga_wr napisał:

Co do RRC to jedyna fajna rzecz na którą trafilem od nich to szampon active - fajnie odtyka powłoki. Reszta jest kiepska, a ostatnio na grupach i forach głośno o uszkodzeniach jakie robi ich odżywka do plastików oraz o ich chamskich odzywkach itd.

Co do samych powłok - mam styczność z Nano Ceramic Protect 9h (hard i soft), Gyeon (ostatnio Syncro), Gtechniq. Każda, ale to każda powłoka ma bardzo dobry zrzut wody. Czasami - zależne od użytkowania auta zapycha się (szczególnie maska, doły drzwi), ale dobre mycie odtykające, sealant z kwarcem i znowu jest mega efekt.

Co do certyfikatów - zależy jaka powłoka. Na Nano Ceramic dostaję certyfikat z nr, a np. w Gyeon są tylko naklejki z logo i takie do zaznaczenia produktu i daty.

Co do koloru - czarny jest piękny... te parę chwil po umyciu. Wiem, bo 3 lata miałem czarną octavię i nie chcę już tego koloru ?

masz racje z ta chemia od rrc . zdecydowanie bezpieczniej jest kupic produkty od innych firm . 

a co do czarnego jezeli ktos z was ma i auto ejst bez zadnego zabezpieczenia to polecam sonax brilliant shine detailer , zauwazylem na swifcie żony ze nie przyciaga tam mocno kurzu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team