Jump to content

Demontaż elementów wnętrza


ADAMR-RS

Recommended Posts

Witam
Wie ktoś jak zdemontować elementy wnętrza O3 RS tak żeby było "bezpiecznie" bez uszkodzenia tapicerki czy tych plastików? Nie jestem zbyt delikatny w takich sprawach dlatego pytam, bo może ktoś już to robił i może doradzić coś. Mi najbardziej chodzi o czarny element na kierownicy i konsoli środkowej oraz element wokół skrzyni biegów, ponieważ planuje je okleić. Zdjęcie poglądowe, nie moje ?

img-9708.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Namo napisał:

To przy kierownicy widziałem jak @rrobert nosi w reku na spocie. Element przy navi to cały wyświetlacz i wyjmuj się go tymi kluczami chyba. Demontaż schowka też mi się przyda bo będę montował ten z ładowarką indukcyjną.

TE klucze można kupić gdzies? 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Czołem.

Głupi ja powiesiłem sobie zapach typu buteleczka z olejkiem z drewnianym korkiem (K2 vento) i zaczęło z niego kapać na deskę. Zapach poleciał już do śmieci.

Kapnęło mi z niego na ramkę wokół biegów i co najgorsze na klawisze przy biegach. Na ramce został zaschnięty smark którego za chiny ludowe nie mogę zmyć. Z klawisza niestety gorzej bo po nocy odeszła farba i mam biały fragment klawisza wygląda jak wytarty.

Jak rozumiem klawisza samego nie zmienię muszę cały panel. Ramkę znajomy mi podpowiedział że nie zmyję podobno tego ścierwa niczym muszę zeszlifować (zmatowić i walnąć clarem) bo inaczej tego nie uda się niczym zmyć. Mówił mi, że on jest lakierowany więc wzór kratki (fake karbonu) normalnie zostanie trzeba clar tylko poprawić.

Teraz pytanie 1. Jak zabrac się do demontażu wszystkiego? (mam takie specjalne łomiki plastikowe i haczyki do demontazu elementów i plastików wnętrza)

Pytanie 2. Prawda to że muszę zmieniać cały panel i taki kupić jak mam w aucie czyli Ryglowanie, StartStop, PDC, ESP czy moge przełozyć z innego panelu jedynie samą maskownicę klawisza PDC?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Hej Koledzy, byłby ktoś tak miły i pokazał jakoś na zdjęciach, w których miejscach podważyć plastik okalający lewarek zmiany biegów i schowek na telefon, aby je wyjąć do oklejenia i niczego nie połamać?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc ? 

Link to comment
Share on other sites

Dekor kierownicy ściągasz przy zdemonntowanej lub chociażby wypietej poduszce. Musisz go podwazyc, mi najlepiej szło od strony przycisków ze sterowaniem, obojetne ktora strona. Jak masz plastikowe łyżki do demontażu tapicerki to nic nie uszkodzisz. Uwazaj tylkp na taśmę ktora idzie pod tym dekorem, łączy obie strony sterowania w kierownicy. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Koledzy, mała podpowiedź szukając sposobów demontażu plastików - szukajcie elementów używanych na sprzedaż. Najczęściej, w takich ogłoszeniach widać element z dwóch stron, więc widać też zaczepy, punkty mocowania itp. Dodatkowo, macie pod nosem dokumentację serwisową, gdzie w instrukcji Body Work oraz Heating, Air Conditioning znajdziecie schematy demontażu Octavii krok po kroku. Polecam ? @mikko1 zobacz tutaj: https://www.callparts.de/fahrzeugteil/ecp11000015422100-skoda-octavia-iii-3-schaltknauf-wahlhebel-abdeckung-blendetaster - na zdjęciach widać zaczepy mocujące. Przy demontażu, uważaj aby dobrze się zaczepić, bo łatwo oderwać samą nakładkę dekoru od reszty elementu. Dobrze jest wcześniej wyczepić mieszek lewarka - pomaga ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam do Was pytanie. Chciałem odkurzyć wnętrze auta i wyjmujac przedni dywanik zlamalem ten wystający plastikowy bolec(stoper) do trzymania nowego dywanika. Wie może jak zdemontować to złamane ustrojstwo i wymienić na nowe bo ja szczęścia do plastikowych rzeczy nie mam i zawsze coś upier.... skoda octavia 3. Bardzo Was proszę o pomoc 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...

Witam, a czy ktoś wie może jak zdemontować podłokietnik?

Nabyłem białą kurę i całe wnętrze jest w fajnym stanie (mimo tego gruntowne czyszczenie na wiosnę) , ale stan podłokietnika mocno mnie irytuje.

Czy ktoś może pomóc jak się do tego zabrać.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Chciałbym odgrzać kotleta bo nie widzę żadnej odpowiedzi a trochę czasu już minęło 😉 a więc czy ktoś demontował listwy na powyższym zdjęciu ? Bo z tego co wyczytałem na jakimś angielskim forum to są one klejone i raczej bez uszkodzeń się ich nie zdemontuje...

Chociaż może macie jakiś sposób?? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team