Skocz do zawartości

Dziwne odpalanie


Tomasz Kmieć

Rekomendowane odpowiedzi

W tamtym tygodniu wymieniłem rozrusznik na ten z numerem co podał wronki112. Samochód odpala o wiele lepiej, ale… no właśnie… ale… uważam ze jeśli ktoś będzie stał obok i nie będzie wiedział o co chodzi to stwierdzi że jest wszystko ok. Ja zauważam momenty w których auto nie odpala od strzała tylko ma jakby zawahanie czy odpalić (gdzie przy poprzednim rozruszniku odpalałby długo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2023 o 21:44, galko.tomek napisał(a):

Postaram się nagrać filmik. 
Po dłuższym postoju odpala dłużej. Jest to i tak o wiele krócej niż z poprzednim rozrusznikiem. 

A jak z akumulatorem ? Jaka kondycja ? Ile zrobiłeś km od wymiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2023 o 21:44, galko.tomek napisał(a):

Postaram się nagrać filmik. 
Po dłuższym postoju odpala dłużej. Jest to i tak o wiele krócej niż z poprzednim rozrusznikiem. 

Czyli teorytycznie kręci szybciej dlatego szybciej odpala ale to i tak nie rozwiązuje problemu w 100%? Ja mam aku z 2014 ori jeszcze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2023 o 06:15, 1324354 napisał(a):

Czyli teorytycznie kręci szybciej dlatego szybciej odpala ale to i tak nie rozwiązuje problemu w 100%? Ja mam aku z 2014 ori jeszcze. 

Dokładnie. Szybciej odpala bo szybciej kręci - dobrze to ująłeś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2023 o 09:37, galko.tomek napisał(a):

W tamtym tygodniu wymieniłem rozrusznik na ten z numerem co podał wronki112. Samochód odpala o wiele lepiej, ale… no właśnie… ale… uważam ze jeśli ktoś będzie stał obok i nie będzie wiedział o co chodzi to stwierdzi że jest wszystko ok. Ja zauważam momenty w których auto nie odpala od strzała tylko ma jakby zawahanie czy odpalić (gdzie przy poprzednim rozruszniku odpalałby długo).

Tak też mialem po wymianie akumulatora. Odpalał szybko ale mial tak że zakrecil dłużej tylko nie było to az tak oczywiste bo szybkie obroty silnika sprawialy że trwalo to o wiele krócej. Jak juz pojeździłem trochę to ta idealn kondycja akumulatora trochę spadla i odpala różnie, gdy kręci dlugo to kręci dlugo i tyle w temacie.. podejrzewam ze po wymianie rozrusznika byloby podobnie, jesli bylby w lepszej kondycji niż mój to kręcił by szybciej i zapalał szybciej, ale nie jest to wciąż rozwiazanie problemu. Bo czasem słychać i czuć to że zakręci wolniej a zapali od razu w moment, a czasami kreci szybko a zrobi parę obrotów i dopiero odpali..

 

Edytowane przez Pablo9407 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1324354 @wronki112 @galko.tomek jak ogólnie teraz z odpalaniem? Ja caly czas tak samo. Jechalem w weekend 200km auto stało noc i po nocy odpalilo od strzała, wróciłem i dzisiaj po staniu 3 dni odpalil od strzała, wyjechałem tylko z garażu go umyć i zgasiłem. Po myciu stało ze 3 godziny i odpalam a on złapał od razu na ułamek sekundy i "przydusił się" zakrecil jeszcze trochę i odpalil dopiero.. 😏  Wyglądało to praktycznie tak samo jak na tym filmiku: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2023 o 20:08, Pablo9407 napisał(a):

@1324354 @wronki112 @galko.tomek jak ogólnie teraz z odpalaniem? Ja caly czas tak samo. Jechalem w weekend 200km auto stało noc i po nocy odpalilo od strzała, wróciłem i dzisiaj po staniu 3 dni odpalil od strzała, wyjechałem tylko z garażu go umyć i zgasiłem. Po myciu stało ze 3 godziny i odpalam a on złapał od razu na ułamek sekundy i "przydusił się" zakrecil jeszcze trochę i odpalil dopiero.. 😏  Wyglądało to praktycznie tak samo jak na tym filmiku: 

 

Odpala normalnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie czujnika ciśnienia i zaworu ciśnienia dalej to samo  idealnie jak u ciebie [mention=4695]Pablo9407[/mention]

Dziś dalsza walka wyczyściłem czujnik wałka rozrządu + zawór ciśnienia pompy CR.
-Czujnik wałka przed:
1aa070fac3f9e0baebfc515a8fc96fe3.jpg
-Czujnik wałka po:
87ad0011406c458d2f9424c2c05a395a.jpg

A tutaj jeszcze zawór ciśnienia pompy CR tutaj czyściłem tylko te sitko:
5753ca2083b8eea876cb4046ca021db7.jpg
Zobaczymy jak teraz czy będzie przerywać w czasie jazdy :) Następny krok to chyba czyszczenie wtrysków …


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team