Skocz do zawartości

Dziwne odpalanie


Tomasz Kmieć

Rekomendowane odpowiedzi

@1324354 ja też kiedyś ten od rozrządu czysciłem nic nie pomogło, pisałem ostatnio do kiviego co ma leona CUPA jak mu odpala, a on że normalnie od strzała... albo tego nie widzi w co wątpie że mu kręci dłużej albo znając jego farta pali mu dobrze Kurde mógłby mieć tez tak może by coś posprawdzal ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

image.thumb.jpg.d74aa7da7b7686dc633c84a3aba0ca61.jpg
@wronki112wiesz może jaki u nas w CUPA jest dokładnie model tego czujnika i czy ciężko go wymienić ? Mam już zamówiony ten Volkswagen OE 04L907601 impulsów wałka rozrządu ale ten co na zdjęciu też chce wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokładnie z tej aukcji https://allegro.pl/oferta/rozrusznik-vw-seat-skoda-2-0-tdi-2017r-02e911022c-7858062039

Wziąłem używany na próbę żeby w razie czego znowu nie wtopić jak jakiś czas temu z nowym czujnikiem i regulatorem ciśnienia i jest ok.

Wymiana u mechanika przy okazji wymiany oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dołączam do tematu. Skoda Octavia 2014r 1.6 diesel. Od ok.3 miesięcy mam problem z odpalaniem, jak u większości tutaj. Rano pali na dotyk, po przejechaniu kilku kilometrów i próbie odpalenia na nowo kręci dobrych kilka sekund i w końcu odpali. Świeżo wymienione filtry, olej, rozrząd. Pod komputerem żadnych błędów, wszystko ok. Mechanik nie ma pomysłu co to może być, posprawdzał czujniki ciśnienia paliwa i jest ok. Paliwo się nie cofa, nie ma znaczenia jaka jest temperatura czy ilość paliwa w baku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2023 o 14:32, Asia28 napisał(a):

Witam. Dołączam do tematu. Skoda Octavia 2014r 1.6 diesel. Od ok.3 miesięcy mam problem z odpalaniem, jak u większości tutaj. Rano pali na dotyk, po przejechaniu kilku kilometrów i próbie odpalenia na nowo kręci dobrych kilka sekund i w końcu odpali. Świeżo wymienione filtry, olej, rozrząd. Pod komputerem żadnych błędów, wszystko ok. Mechanik nie ma pomysłu co to może być, posprawdzał czujniki ciśnienia paliwa i jest ok. Paliwo się nie cofa, nie ma znaczenia jaka jest temperatura czy ilość paliwa w baku. 

Wszyscy z tym walczymy niestety czujniki ciśnienia też zmieniałem dla testu czujnik wału rozrządu też zmieniony teraz po pracy jak jest powiedzmy zimno wieczorem pali na strzał 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2023 o 08:15, Pablo9407 napisał(a):

@rzymek28 i jakie spostrzeżenia? Silnikiem kręci szybciej niz na poprzednim?

Kręci bez zarzutu, minęły 3 tygodnie i ani razu nie zdażyło się, żeby się zająknął przy odpalaniu, a okazji było naprawdę sporo. U mnie pomogła wymiana rozrusznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemaneczko, otóż jestem już parę tysięcy po wymianie rozrusznika, który został tutaj wyszczególniony, ja konkretnie dorwałem po testowy od Arteona i powiem szczerze jestem zadowolony, śmieszne odpalanie jak na razie minęło, obyło się bez wymian czujników i rozbierania połowy auta. Dodatkowo nadmienię, iż mam oryginalny akumulator z roku produkcji auta czyli 2017. Poniżej podsyłam wam filmik jak teraz auto pali. Jeden jest ze środka drugi z zewnątrz, dodatkowo trzymajcie zdjęcie rozrusznika jaki ja zamontowałem 🙂 🙂 🙂 Także forum pomogło i wszystko śmiga, dzięki za wszystko 🙂 🙂 

IMG_20231116_011205.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2023 o 01:25, Fusz123 napisał(a):

Siemaneczko, otóż jestem już parę tysięcy po wymianie rozrusznika, który został tutaj wyszczególniony, ja konkretnie dorwałem po testowy od Arteona i powiem szczerze jestem zadowolony, śmieszne odpalanie jak na razie minęło, obyło się bez wymian czujników i rozbierania połowy auta. Dodatkowo nadmienię, iż mam oryginalny akumulator z roku produkcji auta czyli 2017. Poniżej podsyłam wam filmik jak teraz auto pali. Jeden jest ze środka drugi z zewnątrz, dodatkowo trzymajcie zdjęcie rozrusznika jaki ja zamontowałem 🙂 🙂 🙂 Także forum pomogło i wszystko śmiga, dzięki za wszystko 🙂 🙂 

IMG_20231116_011205.jpg

Powiem ci że naprawdę inaczej odpala niż na ori na ori to jak traktor ma takie wolne obroty a tutaj szybko i na temat. Jedno jest dziwne że po pracy jest teraz w okolicach 6/7 stopni i u mnie też na strzał odpala to jest niemożliwe rozrusznik inny się robi bo zima ? Albo faktycznie za wolno kręci i ma wadę … wymiana rozrusznika to zdjęcie filtra powietrza i tylko wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2023 o 06:54, Arek78 napisał(a):

rzymek28

To samo pytanie.

Jaki miałeś numer części wymontowanego rozrusznika?

Podaj nr rozrusznika który miałeś włożony, tego na który zmieniłeś, rok i kod silnika, to może uda się sprawdzić dlaczego masz inny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2023 o 07:00, 1324354 napisał(a):

Powiem ci że naprawdę inaczej odpala niż na ori na ori to jak traktor ma takie wolne obroty a tutaj szybko i na temat. Jedno jest dziwne że po pracy jest teraz w okolicach 6/7 stopni i u mnie też na strzał odpala to jest niemożliwe rozrusznik inny się robi bo zima ? Albo faktycznie za wolno kręci i ma wadę … wymiana rozrusznika to zdjęcie filtra powietrza i tylko wymiana?

Jasne kolego trzymaj, ja miałem takowy w swojej Skodzinie. Jeśli chodzi o wymianę, to wyciągasz aku, jego podstawę oraz kompletny filtr powietrza i masz go na wierzchu 🙂 🙂

IMG_20231116_075809.jpg

IMG_20231116_075818.jpg

IMG_20231116_131432.jpg

IMG_20231116_131316.jpg

W dniu 16.11.2023 o 06:19, Arek78 napisał(a):

Fusz123

masz może zdjęcie lub numer części wymontowanego rozrusznika?

Proszę Cię bardzo, poniżej masz zdjęcia rozrusznika, który siedział u mnie w Skodzie

IMG_20231116_075809.jpg

IMG_20231116_075818.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team