Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.skodacommunity.de/threads/vcds-was-ist-beim-octavia-3-5e-moeglich.83933/page-160#post-1137798

Byte 29 im ABS Modul:

If you change just the last number you will get different options under ESC system:

9: Activated / ASR off / ESC sport

6: Activated / ESC sport / ESC off

7: Activated / ASR off / ESC off

The ABS + the slippery warning light (or what) will keep flashing on dash and the ESC system menu will be unavailabe until you completely exit VCDS.

If you select ESC off in the menu you will get a full-screen warning and you have to confirm it again.

Then you will get a nice red ESC off icon on your maxidot :)

I reverted back to the original coding it was just my curiosity ;)

Pics here: http://postimg.org/gallery/otdl3962/

[IMG]
http://www.briskoda.net/forums/topic/327155-tyre-pressure-monitoring/page-3

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to to?

Enabling passenger mirror dip on selecting reverse

 

Tested on Elegance, vRS & SE

Controller 52 - Passenger Door

07 - Coding

Byte 4

Enable Bit 2

Enable Bit 3

mirror1.png

 

Controller 09 - Central Electronics

16 - Security Access - enter 31347

10 - Adaptation

(15)-Access control 2-Spiegelabsenkung bei Rueckwaertsfahrt - change to active

mirror2.png

 

This setting enables a menu item in Infotainment

(20)-Access control 2-Menuesteuerung Spiegelabsenkung - change to active

mirror3.png

 

Remember, the mirror switch needs to have the passenger mirror selected for this to work, and the mirror only dips a fixed amount if you don't have memory seats.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rolek bo musisz jeszcze zahaczyć tą opcję w menu radia oraz pokrętło musi być na R.

@LEMUR wtedy to jest fabrycznie i działa dobrze. Przy dokodowaniu obniża lusterko tylko trochę (jak dla mnie za mało przy parkowaniu równolegle do krawężnika więc trzeba i tak obniżyć ręcznie) oraz - u mnie-  jakoś lusterko nie zawsze wraca do normalnej pozycji (nie wiem od czego to zależy).

Zakodować to sobie jednak można  - bo w każdej chwili można wyłączyć :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maro dzięki wielkie za info. Zyskałem pare godzin. 

A masz może schemat jak fale AM wyłączyć bo wiem że było gdzieś to,

ok znalazłem

Edytowane przez Rolek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym lusterkiem to dziwne, że tyle problemów. W golfie VI, zwykła wersja 1.4 TSI z DSG 7 działa to bardzo dobrze, mimo, że nie ma elektrycznych foteli, nawet nie ma elektrycznych szyb z tyłu. Coś gdzieś po drodze musiało źle pójść z tym lusterkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jesli chodzi o Coming Home w MY16 bez czujnika zmierzchu wystarczą zmiany w adaptacjach. Pojawia się opcja CH w menu ustawień oświetlenia wiec to kolejne kodowanie ktore mozna wrzucać jak ktos już dorwie kabelek ;)
A pamietam jak w Fiacie Panda ponad 10 lat temu mialem to fabrycznie ;)
Zostawiłem narazie na mijania bo wrzucilem opcję podłączenia zewnętrznych świateł do "interior light"
Wybrałem halogeny i tyl.
Opcja w nocy jest nawet ciekawa bo halogeny i ledy z tylu rozjasniaja i sciemniaja sie powoli tak jak lampki wewnątrz :) Z przodu kałuze podświetla wyśmienicie :D
Szkoda, że bedzie to dzialalo tez w dzień :> Zobaczymy jutro czy bedzie to mnie denerwowało :)
Jednak mysle ze zostawie tą konfiguracje. Bedzie to dla mnie to czego potrzebowałem, info że zamknałem auto bo kierunki nie zawsze zauważam.
Sygnalizacja zamkniecia w moim przypadku bez alarmu, tak na klaksonie jest za głośna. Jak się podchodzi z tyłu to ok, ale z przodu choć krótki to jednak klakson :>



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Enriquez napisał:

Lusterko nawet jak mam je z pamięcią to i tak po paru dniach jest rozjechane. Opcja totalnie beznadziejna, choć u mnie fabryczna.

U mnie póki co działa, jak na razie 4 dzień od odbioru auta. Tego mi bardzo brakowało w O3 1.8 TSI a wcześniej było w byle golfie VI... Już miałem nawyk, przed parkowaniem równoległym przycisk od lusterka na prawo i max w dół ale potem często zapominałem wrócić z lusterkiem do pozycji wyjściowej i podczas jazdy miałem max w dół co bardzo irytowało...

Edytowane przez sebkoch (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Octavia zmienił(a) tytuł na Kodowanie VCDS
  • Octavia podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team