Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych

Recommended Posts

Chce poprawić prowadzenie mojej o3, bardzo denerwuje mnie jej zachowanie przy wyższych prędkościach gdzie mam wrażenie że cały czas walczę żeby utrzymać ją w szerokości pasa. Jak wrzuce bagażnik na dach to jadąc nie tylko dziecko trzeba będzie przewinąć.. Jak myślicie, jakie rozwiązanie będzie najlepsze? Dodam, że komfort musi zostać, z założenia jest to auto rodzinne.

Opcja 1 - sprężyny prokit - dużo osób chwali, jednak ostrzeżono mnie, że z seryjnym amorem może bujać jeszcze mocniej

Opcja 2 - zestaw prokit z amorami, podobno beton, spora cena

Opcja 3 - gwint AP

Aktualnie mam 205 55 16, 17 planuje na przyszly sezon. Dystanse 15/20 rozważam do każdej opcji. 

Reklamy dla niezalogowanych

Prokit jest miękki, z amorami czy bez. Gwint jest twardszy, nie ma szans na taki sam komfort jak w serii, cokolwiek Ci tu napiszą, na dobrych drogach jest super, na przeciętnych może być ok, na kiepskich jest dramat
Miałem przez chwile same sprężyny z prokita, jest to jakis delikatny kompromis, jest niżej, troszkę twardziej, nadal bardzo komfortowo, główna roznica to tak naprawdę wygląd. Ale jest trochę lepiej niż w serii, na pewno nie gorzej. Jak mówię, taki tani kompromis. Uwaga-dupa jest sporo wyzej niż przód.
Jest jeszcze do rozważenia sportline z eibacha w obu opcjach-sprężyny lub łącznie z amorami. Twardziej, niżej, równo. Nie miałem doświadczeń wiec nie wiem jak jest z jazda.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

401 KM / 500 Nm

Ja zacząłem od wersji ekonomicznej, wiec jutro dostanę swój Pro-Kit, a za tydzień mam montaż umówiony. Trochę martwi mnie to odstawanie dupy, ale i tak będzie to lepsze niż obecna koza, do której można śmiało w nadkole wkładać głowę. Jeśli pro-kit nie spełni roli, to na pewno nie będę szedł w stronę sportline tylko z wybiorę gwint. 

• Lubię to 1

37 minut temu, aklenczar napisał:

Ja zacząłem od wersji ekonomicznej, wiec jutro dostanę swój Pro-Kit, a za tydzień mam montaż umówiony. Trochę martwi mnie to odstawanie dupy, ale i tak będzie to lepsze niż obecna koza, do której można śmiało w nadkole wkładać głowę. Jeśli pro-kit nie spełni roli, to na pewno nie będę szedł w stronę sportline tylko z wybiorę gwint. 

ja póki co jestem bardzo zadowolony ze sportline, podobno na pro-kit nie widać różnicy.

@-skaler- Zdaję sobię sprawę ;) jestem gotów stracić jakąś część komfortu, nie mniej poprawiając trochę fabrykę nie chcę zbytnio przesadzić,  bo nie ma to sensu

@blaise ja się we wtorek przekonam czy pełny Sportline to beton czy nie a do tego w końcu 19' zamiast 18' ;-) Bo seryjnie obniżone autko jest minimalnie twardsze od serii przynajmniej dla mnie.

4 godziny temu, blaise napisał:

mam 205 55 16

To niezły ponton. Raz, że Ci buja na gumie to jeszcze seryjne sprężyny zapewne też z japą. Zostaw te 16'' i załóż gwint AP, jest on bardzo komfortowy a usztywnia. Nigdzie nie jest napisane, że musisz glebić auto na gwincie, możesz sobie dać wyżej i korzystać w twardszej sprężyny i innej pracy amortyzatora.

Porównanie seryjnej sprężyny z tą od gwintu.

2017-07-26 12.13.05.jpg

baner.gif

@namo właśnie w ten sposób zacząłem kombinować po info że sprężyna seryjna + prokit nie bedzie w pełni dobrze działać. Z gwintem lepsza regulacja pod gust, a cena niższa od zestawów eibacha z amorami o pare stówek. Jedynie twardości sie boję, obniżać max w dół nie będę.

Opony są takie jakie są, dojade je w ten sezon do końca i na przyszły rok wjadą 17 na ładnej feldze

Można też wziąć niższe sprężyny i do tego amory bilstein b6. Pozostanie dużooo komfortu, a prowadzenie ulegnie niesamowitej poprawie.
Do tego szersze opony i dystanse.
Można też zamontować grubsze stabilizatory z RS z przodu i z tylu.

Gwarantuję, że nie poznasz autka po takich modach.

Zacząłbym jednak od opon i felg, bo może uznasz że to wystarczy, ew. Dystans do tego.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.